semi rotacja

Przygotowanie do druku i semi rotacja

W dzisiejszych czasach powstaje coraz więcej drukarni cyfrowych. Drukowanie w tych drukarniach jest sterowane przez zaprogramowane odpowiednio komputery.

Semi rotacja to nie tylko sztancowanie

semi rotacja Jednak w wielu przypadkach w dalszym ciągu trzeba korzystać z wykorzystania druku tradycyjnego. Mowa tu chociażby o sztancowaniu czyli wykrawaniu. Maszyna, której używa się do wykrawania to sztancownica. Metoda sztancowania polega na wykrawaniu z arkusza na przykład papieru, kartonu lub tektury kształtu, którego nie uzyskalibyśmy na gilotynie introligatorskiej. Po wykonanej pracy wszystkie urządzenia, których używało się przy wykrawaniu można umyć w myjce ultradźwiękowej. Myjka ultradźwiękowa jest bardzo skuteczna po wykonanych pracach w drukarniach. Bardzo sprawnie wyczyści resztki tuszu z bardzo małych i trudno dostępnych powierzchni. Myjka ta również może oczyścić większe urządzenia. Na przykład takie jak maszyna do semi rotacji. Semi rotacja jest to również proces sztancowania. Lecz polega on na wycinaniu bardzo małych elementów. Maszynę semi rotacyjną stosuje się przede wszystkim do produkcji samoprzylepnych etykiet. Jednak to nie jedyna zaleta tej maszyny. Semi rotacja nie polega tylko na sztancowaniu, ale zarazem można materiał od razu laminować na zimno. Do semi rotacji można również dodać lakierowanie UV i daje to w połączeniu ze sztancowaniem i laminowaniem niezwykle udany efekt.

Przy takich kompleksowych rozwiązaniach można uzyskać wiele ciekawych produktów, które można sprzedawać za rozsądną cenę przy niewielkich nakładach finansowych.