przekładnik prądowy

Przekładnik prądowy i co jeszcze kupić do inteligentnego domu

Co tak naprawdę powinien robić inteligentny dom? Takie pytanie zadaje sobie naprawdę sporo ludzi, którzy interesują się tym tematem.

Przekładnik prądowy i inne elementy

przekładnik prądowyJednak większość osób łączy to z tym, że gdy wejdziemy do pokoju i klaśniemy, to ma nam się zapalić światło. Jednak to, to taki jakby dodatek do tego, co inteligentny dom powinien robić. Ponieważ jego inteligencja powinna bardziej analizować to, co się dzieje w domu i na tej podstawie samemu decydować o wielu rzeczach, a nie tak, jak wcześniej powiedziałem reagować na nasze odgłosy. A więc tak, mówię i mówię i co z tego więcej wychodzi? Już tłumaczę. Po pierwsze, musimy mieć w domu przycisk bezpieczeństwa, do odcięcia napięcia, styczniki, do łatwiejszego sterowania, ale i przekładnik prądowy do uzyskania parametrów potrzebnych. No i oczywiście wyłączniki kompaktowe bądź też wyłącznik krańcowy do wyłączanie i włączania centrali sterującej w razie potrzeby.
Dalej jednak już musimy zaprogramować centralę tak, żeby analizowała to, co się dzieje w domu i jeżeli wykrywa ruch w danym pokoju, to ma za zadanie zapalić światło, jeżeli nie ma ruch przez jakiś czas, to ma światło zgasić. Dalej, możemy zrobić albo monitoring w naszym domu, żeby przerzucał nam dane na naszego ftp’a gdzie moglibyśmy oglądać to w czasie rzeczywistym, będąc na drugim końcu świata, a dodatkowo można (choć jest to bardziej skomplikowane zrobić sterowanie bramą choćby na rozpoznawanie tablic rejestracyjnych. Oczywiście taka aplikacja musiałaby być bardzo dopracowana. Dalej, można zrobić sterowanie choćby naszym bojlerem, gdzie do tej godziny ma być chłodniejsza woda, a później cieplejsza. Moim zdaniem ograniczenia, jakie są w tej dziedzinie związane są tylko i wyłącznie z naszą wyobraźnią i umiejętnościami technicznymi.

Jednak jak wiadomo, z każdym zrealizowanym projektem nasze umiejętności idą w górę. Zawsze mamy jakiś problem, z którym musimy się uporać, które jednak później będzie dla nas już tylko niczym innym niż chwilą pracy, bo będziemy wiedzieć, co i jak zrobić.

Więcej przeczytasz na stronie http://kontratech.com/84-przekladniki-pradowe