Profesjonalne regenerowanie turbosprężarki

Części składowe samochodu możemy podzielić na różne podkategorie. Takim najprostszym podziałem jest podział na części eksploatacyjne i nieeksploatacyjne. Pierwsza ze wspomnianych grupa części charakteryzuje się tym, że się zużywa podczas użytkowania samochodu i po jakimś czasie trzeba je albo wymienić, albo poddać regeneracji.

Proces regeneracji turbosprężarki

regeneracja turbosprężarekJednym z elementów, które po pewnym czasie użytkowania samochodu przestaje działać poprawnie jest turbosprężarka. Regeneracja turbosprężarek jest dużo bardziej opłacalna niż zakup nowej części. Proces regeneracyjny rozpoczyna się od wymontowania turbosprężarki z samochodu. Następnie jest ona rozbierana na części pierwsze. Po rozłożeniu turbiny musimy ocenić skale powstałych zniszczeń. Nie możemy tego zrobić tak od razu. Najpierw musimy wszystko dokładnie wyczyścić. Zewnętrzną obudowę możemy wypiaskować. Części wewnętrzne są na to zbyt delikatne, więc powinniśmy wyczyścić je ręcznie lub wyprać je w tak zwanej pralce ultradźwiękowej. W momencie gdy wszystkie części turbosprężarki są już wolne od zalegającego brudu możemy ocenić dokładnie powstałe zniszczenia. Jeśli już wiemy który element uległ awarii, to powinniśmy go zamówić, a następnie wymienić. Dobrym nawykiem jest wymiana od razu wszystkich uszczelek, ponieważ przy rozkładaniu turbosprężarki na części pierwsze, któraś z uszczelek mogła ulec uszkodzeniu, przez co turbina nie będzie działać tak jak powinna.

Proces regeneracyjny trwa od dwóch do maksymalnie czterech dni roboczych. Czas trwania uzależniony jest od tego jak duże zniszczenia powstały w regenerowanej części. Koszt wykonanie takiej regeneracji to kwota w granicach siedmiuset złotych. Jest to znacznie mniejszy koszt, niż zakup nowego elementu, a turbosprężarka po regeneracji jest jak nowa.