Praktyczne łóżko kontynentalne

Bez względu gdzie śpimy, istotne aby to było wygodne miejsce, ponieważ w przeciwnym wypadku zapłacimy za to bólem w kręgosłupie. W sklepach z wyposażeniem wnętrz znajdziemy wiele modeli łóżek pojedynczych i podwójnych, ale nie wszystkie będą dla nas dobre.

Po co pojemnik pod łóżkiem?

łóżka kontynentalne z pojemnikiem na pościelOsoby młodsze wolą spać na miękkich materacach, ponieważ nie mają one najczęściej żadnych dolegliwości bólowych i ruchowych. Im jesteśmy starci, tym bardziej doceniamy twarde podłoża, ponieważ zapewniają naszemu kręgosłupowi właściwe podparcie. Wiele osób wybiera łóżka kontynentalne z pojemnikiem na pościel, ponieważ są one stabilne, wygodne i ułatwiają utrzymanie w pomieszczeniu porządku. W małych mieszkaniach liczy się każdy centymetr, dlatego wykorzystuje się maksymalnie wolną przestrzeń. Łóżka kontynentalne są typowymi modelami tapicerowanymi, które stoją na dość wysokich nóżkach. Składają się z głębokiej skrzyni, która jest wypełniona sprężynami bonellowymi, a na nich znajduje się materac piankowy, który stanowi doskonałą izolację. Dopiero na wierzchu jest materac sprężynowy kieszonkowy, który jest tym właściwym do spania. Tego typu łóżko może mieć też wezgłowie czyli szczyt górny tapicerowany w tym samym stylu co obudowa łóżka, ale także dolny szczyt. Przez wielu klientów, ten model łóżka jest uważany za jeden z najwygodniejszych, ponieważ zapewnia doskonałe podparcie i można w nim zamontować dowolny rodzaj materaca, na który można jeszcze położyć cienki, wierzchni materac zwiększający komfort snu.

Ze względu na wysokość łóżka, a konkretniej szczytu materaca do podłogi, jest ono polecane osobom starszym, bo łatwiej z niego wstać. Pojemnik pod łóżkiem jest dodatkowym elementem, z którego zawsze można zrezygnować, choć jest często przydatny.