Popularne rodzaje suwnic do hal

 

Przenoszenie towarów i komponentów do produkcji o dużej wadze i gabarycie w wielu branżach przemysłu jest codziennością. Wykorzystuje się do tych prac wiele urządzeń takich jak różnego rodzaju wciągarki lub podnośniki i suwnice. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem są te ostatnie ze względu na duży udźwig, dużą mobilność i możliwości manipulowania ładunkiem.

Wykorzystanie suwnic w halach

suwnice w halachSuwnice są bardzo popularnym i uniwersalnym narzędziem wykorzystywanym do podnoszenia i transportu ładunków. Cechuje je duża różnorodność parametrów pracy ponieważ ich parametry są indywidualnie dopasowywane do potrzeb danej hali. Najczęściej w halach instaluje się suwnice pomostowe jednodźwigarowe gdyż ich udźwig i proponowane rozpiętości do ponad 30 metrów optymalnie pasują do wymagań produkcyjnych i praz za – i rozładunkowych. Konstrukcja tych suwnic jest stosunkowo lekka, a torowisko może być zamontowane na ścianach hali. Nie wymaga specjalnej konstrukcji nośnej. Oczywiście czasami istnieje potrzeba montażu w halach suwnic o dużo większym udźwigu i tutaj są do dyspozycji suwnice pomostowe dwudźwigarowe ale w tym przypadku należy torowisko dla ruchomych mostów na czołownicach umieścić na specjalnej konstrukcji nośnej. Montowane suwnice w halach zapewniają dostawę materiałów do dowolnego miejsca hali w sposób bardzo szybki i bezpieczny. Dotyczy to również suwnic bramowych, których ciężkie odmiany znajdują raczej zastosowanie na zewnątrz hal produkcyjnych. Lekkie suwnice bramowe zwane także portalowymi to idealne urządzenie do podnoszenia i załadunku w dużych i mniejszych halach, warsztatach lub hurtowniach. Są to bardzo przydatne lekkie i mobilne suwnice.

Duże rodzaje suwnic napędzane są silnikami elektrycznym i sterowane z poziomu powierzchni hali sygnałem radiowym lub za pomocą tzw. skrzynek. Małe modele suwnic bramowych mogą być napędzane również ręcznie i dotyczy to raczej suwnic warsztatowych. Propozycja producentów jest w tej materii bardzo bogata i sprosta każdemu zapotrzebowaniu.