sklepy internetowe prestashop

Co pomaga, a co przeszkadza w prowadzeniu sklepu internetowego?

Jestem specjalistą do spraw obsługi klienta i moim głównym zadaniem w pracy jest przyjmowanie i realizowanie zamówień. Dbam też o prawidłowy obieg dokumentów w firmie i odbieram maile i telefony.

W branży e-sklepów wiele czynników pomaga zyskać ale również stracić

sklepy internetowe prestashopPraca w sklepie internetowym może być całkiem przyjemna, o ile oczywiście jesteśmy wyposażeni w odpowiednie narzędzia. Ja miałem już okazję pracować na różnych systemach i z całą pewnością mogę wymienić wady i zalety każdego z nich. W jednym ze sklepów, w których pracowałem na początku korzystaliśmy z panelu Prestashop. Sklepy internetowe Prestashop mają jedną wielką zaletę – udostępniają swoje rozwiązania za darmo i to na dodatek w systemie open source. Według posiadanej przeze mnie wiedzy, na podobnej zasadzie działa inny usługodawca – firma Magento. Niestety nie mam doświadczenia w pracy z tym systemem obsługi e-sklepu, zatem nie wiem jak sklepy internetowe Magento sprawdzają się na przykład we współpracy z portalem Allegro. Z perspektywy pracownika muszę powiedzieć, że nie byłem do końca zadowolony z działania jej modułu integracyjnego dla Allegro. Zdarzały nam się duże opóźnienia w synchronizacji zamówień, co z kolei powodowało opóźnienia w wysyłce i niezadowolenie klientów. Małym usprawiedliwieniem może być to, że często wina leżała również po stronie portalu aukcyjnego. Z pewnością natomiast przeszkadzały nam takie rzeczy jak konieczność wchodzenia w poszczególne zamówienia, aby dokonać jakichś większych zmian – dla porównania, w panelu IAI-Shop było to możliwe podczas pracy na ogólnej liście zamówień.

Trzeba jednak przyznać, że pomimo pewnych niedogodności, Presta nie obciążała budżetu młodej firmy i to na pewno była jej olbrzymia zaleta. Nigdy nie będzie idealnych rozwiązań, jednak ostatecznie ważna jest funkcjonalność, a tego obu systemom odmówić nie można.

 
Więcej informacji na ten temat na stronie: http://www.idea07.pl/co-robimy/sklepy-internetowe