Platformy dla niepełnosprawnych

Polska krajem dyskryminacji, pomimo wielu platform dla niepełnosprawnych

Polska jak i społeczność w niej żyjąca jest środowiskiem dość zamkniętym. W dużej mierze fakt ten wynika z tego, że świadomość osób tu mieszkających ukształtowała dominująca na tym terenie religie, która ukształtowała sposób myślenie polaków.

Platformy dla niepełnosprawnych w Polsce

Platformy dla niepełnosprawnychWarto zatem zadać sobie pytanie, czy skoro bardzo jasno dzielimy rzeczy na dobre i na złe, skoro nie dopuszczamy do siebie bardzo często innych możliwości i wyjaśnień to czy jako naród z tego powodu nie jesteśmy nacją, które cechuje się bardzo wysokim poziomem dyskryminacji? Otóż wychodzi na to, ze wbrew temu czego teoretycznie uczy nasza religia z tolerancją i akceptowaniem inności mamy problem. Nie mowa tu wcale i takich drażliwych kwestiach jak na przykład problem i spór jaki toczy się w Polsce na temat osób homoseksualnych, czy nawet osób z innych wyznań. Okazuje się bowiem bardzo często, ze problem z akceptowaniem mamy także jeśli chodzi o osoby niepełnosprawne. Większość osób ma w zwyczaju traktować je jako osoby, gorsze, nie w pełni wartościowy. Można by powiedzieć, że u na osoby niepełnosprawny postrzegane są jako ludzie drugiej kategorii, co jest już akurat bardzo krzywdzące, bo tak naprawdę czym takie osoby zasłużyły sobie na takie traktowanie? Myślenie, ze choroby i wszelkiego rodzaju ułomności są boską kara za grzechy dawno temu już przestało być prawdziwe, nawet kościół nie aprobuje już takiego stanowiska, a jednak piętno takie rozumowania nadal jest bardzo widoczne w naszym społeczeństwie. Teoretycznie wiele się mówi o potrzebach osób niepełnosprawnych, wiele jest akcji, które mają poprawić komfort ich życia i pozwolić im normalnie funkcjonować w społeczeństwie, jednak w praktyce tak naprawdę nie wiele to daje, a z tolerancją problem jak był tak jest, a często problem zaczyna się już na samej górze. Bo niby rząd daje dotacje na dostosowywanie miejsc pracy do potrzeb osób niepełnosprawnych, a okazuje się, ze często w budynkach użytku publicznego brakuje takich udogodnień jak platformy dla niepełnosprawnych czy platformy dla inwalidów, podnośniki dla niepełnosprawnych, o takich rozwiązaniach jak dźwigi dla niepełnosprawnych nie ma nawet co zwykle marzyć, skoro w większość budynków ie ma nawet takich podstawowych elementów jak windy osobowe.

Patrząc na całokształt zakrawa to już na hipokryzje, a co za tym idzie o tolerancji w Polsce nie za wiele dobrego można powiedzieć, czyli lepiej może przemilczeć tą kwestię. Jednak w ostatnim czasie wszystko się zmienia i dąży do poprawienia warunków osób niepełnosprawnych.