Polecane kaski jeździeckie dla dzieci

Moja córka kocha konie. Wiedziałam, że kiedy dorośnie zapiszę ją na profesjonalne zajęcia. Z racji tego, iż bardzo zależy mi na jej bezpieczeństwie, musiałam przeanalizować dostępny w sklepach sprzęt. Nie mogłam pozwolić na to, by w razie wypadku, mojemu dziecku stała się jakaś krzywda. Wiem, że takie sytuacje się zdarzają, dlatego lepiej dmuchać na zimne.

Wzmocniony kask jeździecki dla dziecka

kaski jeździeckieZależało mi na tym, by zakupić profesjonalny sprzęt. Jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, nie ma co oszczędzać, bo nie można dopuścić, by dziecku stała się jakaś krzywda. Zaczęłam przeglądać, czym charakteryzują się dobre kaski jeździeckie. Przede wszystkim powinny one być wzmacniane w taki sposób, by chronić głowę przed urazami i wstrząsami. Dobrze wybrany kask powinien przylegać do głowy, ale jeździec nie powinien w nim czuć się zbyt ciasno. Kluczowy jest pomiar głowy i dobranie odpowiedniego rodzaju dla preferencji jazdy konnej. W przypadku nauki dzieci, ryzyko jest dużo większe, bo zwierzęta mogą wyczuć stres, jaki towarzyszy na początku każdemu. Dobre kaski posiadają specjalnie wyściółki, które można odczepiać i prać. To bardzo ważne, bo dbanie o higienę kasku jest niezmiernie kluczową sprawą. Każdy kask powinien posiadać certyfikat bezpieczeństwa. Nie powinno robić się zakupów nie uwzględniając tego dokumentu. To bardzo ważne, by dobrać ciężar pod możliwości fizyczne jeźdźca.

Ciężki kask może być złym pomysłem, bo częsta jazda może obciążać kręgi szyjne. Zdecydowałam się na kask z wentylacją. Nie był dużo droższy, ale charakteryzował się ciekawym kształtem. Idealnie pasuje do głowy mojej córki, a co najważniejsze, nie poci się w nim intensywnie. Warto zawsze wziąć pod uwagę różne rodzaje zapięć. Najlepiej wybrać takie, które idealnie pasują do charakteru jazdy.