tanie przyłącza gazowe

Piec węglowy czy przyłącza gazowe?

W naszych domach zarówno gaz i węgiel są bardzo popularnymi źródłami energii. Które z nich powinniśmy wybrać? Zarówno piec węglowy jak i piecyk gazowy mogą być samodzielnymi urządzeniami dostarczającymi ciepło do naszych domów. Które z nich będzie lepsze?

Co jest lepsze piec węglowy czy zwykłe przyłącze gazowe?

tanie przyłącza gazowePrzeanalizujmy wszystkie wady i zalety obydwu tych instalacji. Piece węglowe są niewątpliwie najpopularniejszymi instalacjami grzewczymi w Polskich domach. Wiąże się to głównie z niską ceną urządzeń, a także niskim kosztem zakupu samego pieca. Węgiel jest wydajnym paliwem i z jego dostępnością w Polsce nie ma najmniejszego problemu, gdyż w naszym kraju jest go pod dostatkiem. Minusem pieców węglowych niewątpliwie jest fakt, że kilka razy w ciągu doby będziemy musieli schodzić do kotłowni i dokładać do niego węgiel, często się przy tym brudząc. Minusem tego rozwiązania jest także to, że jedno miejsce w domu musimy stracić na rzecz kotłowni oraz na przechowywanie zapasów węgla. Do pieca węglowego musimy także zbudować komin. Piecyk gazowy pod tanie przyłącza gazowe wydaje się być ciekawszym rozwiązaniem, gdyż zajmuje on bardzo mało miejsca i możemy go mieć np. w łazience lub kuchni. Nie potrzebujemy gromadzić żadnych zapasów gdyż gaz będzie do nas płynąć rurami. Urządzenie to działa bezobsługowo za pomocą termostatu, który możemy zaprogramować według naszych potrzeb. Jest to także rozwiązanie przyjazne dla środowiska, gdyż gaz spala się praktycznie w całości.

Podłączając gaz zyskujemy też więcej możliwości jak podgrzewanie nim wody oraz podłączenie piekarnika gazowego. Na terenie Łodzi z instalacją gazową nie powinno być problemu, gdyż w Łodzi infrastruktura gazowa jest bardzo rozbudowana.