Ozdoby ścienne diy

Kiedy urządzamy mieszkanie, zawsze prędzej, czy później stajemy przed typowym dylematem: jak ozdobić pustą ścianę. Duża ściana za sofą, kanapą, puste przestrzenie w przedpokoju, potrafią przyprawić o zawrót głowy. Chcemy, aby wyglądały oryginalnie, ale najzwyczajniej w świecie nie mamy pomysłu. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o naprawdę dużą ścianę. Inspiracji możemy szukać w blogosferze.

Ozdoby geometryczne w salonie

ozdoby na ścianę geometrycznePusta ściana za sofą. Któż z nas nie zmierzył się z tym problemem? Powierzchnia zdaje się tak duża, że jedyne, co przychodzi nam na myśl, to gigantyczny obraz, który jednak może okazać się zbyt przytłaczający lub nudny. Co zatem zrobić, by przestrzeń za sofą nie świeciła pustaki, a przy tym wyróżniała się czymś oryginalnym. Pomysłów jest wiele. Możemy stworzyć wielką galerię ścienną, przykleić nietuzinkową tapetę, przymocować półki i ustawić na nich bibeloty lub zdecydować się na biblioteczkę. Jeszcze ciekawszym pomysłem wydają się dekoracje przygotowane samodzielnie. Ostatnio bardzo modne są ozdoby na ścianę geometryczne. Zresztą takie kształty stosowane są również przy produkcji stolików kawowych, lamp sufitowych i innych. To wzór, który pojawia się we wnętrzach coraz częściej. Jeżeli zaś chodzi o ozdoby na ścianę geometryczne, bez trudu możemy zrobić je sami. Wystarczy sklejka lub kawałki drewna, metalu lub elementy plastikowe. Do tego farba i klej do stosowania na gorąco. W jedno popołudnie możemy wyczarować geometryczne zwierzęta, półki i inne. Dzięki metodzie diy, będą jedyne w swoim rodzaju.

Rękodzieło to nie tylko ciekawe zajęcie, ale również możliwość stworzenia unikalnych przedmiotów. Własnoręczne tworzenie ozdób do mieszkania pozwoli nam cieszyć się niepowtarzalnymi dekoracjami. Możemy stawiać je na półkach, parapetach, czy powiesić na ścianie. Warto postawić na modne w ostatnim czasie, wzory geometryczne.