Oświetlenie w biurze a oświetlenie podłogowe

Kwestia oświetlenia biurowego to temat na cały artykuł – wiadomo przecież, że odpowiednio dobrane oświetlenie będzie miało bardzo duży wpływ na komfort pracy i wydajność pracowników.

Oświetlenie w biurze to bardzo ważna sprawa

lampa ledJest to również kwestia zdrowotna, dlatego trudno się dziwić, że są to aspekty dotyczące stanowiska pracy objęte prawnymi regulacjami. Ze względu na swój charakter praca biurowa wymaga dobrego oświetlenia. Na pewno lampy klasyczne dla oświetlenia biurowego, będą lampami sufitowymi, albo wiszącymi, odbijającymi swoje światło od sufitu, aby dobrze doświetlać wszystkie zakamarki i optycznie powiększać pomieszczenie. Lampy nowoczesne bardzo dobrze spełniają wszystkie kryteria potrzebne, by zakwalifikować je jako skuteczne i efektywne zestawy oświetleniowe biur – niezależnie od tego czy praca polega głównie na pracy przy komputerze, projektowaniu przy stole kreślarskim, czy też spotkaniach biznesowych. A jak mają się sprawy, jeśli chodzi o lampy podłogowe? Czy znajdą swoje miejsce i zastosowanie w biurze? Okazuje się, że tak. Najczęściej świetnie sprawdzą się jako dodatkowe oświetlenie i element dekoracyjny w miejscach takich jak przedsionki gabinetów prezesów i dyrektorów, pełniących rolę małych poczekalni z kanapami i fotelami, gdzie interesanci, albo pracownicy niższego szczebla czekają, by omówić ważne zagadnienia ze swoimi przełożonymi.

Należy jednak pamiętać, że nie mogą one pełnić roli głównego, albo – co gorsza – jedynego źródła światła w takim pomieszczeniu, nawet jeżeli w pobliżu są okna.