Opłacalność uprawy truskawek

Jeżeli wykonujemy pracę na etacie, to możemy starać się zawsze przewidywać otrzymywane wynagrodzenie, bo w większości przypadków zależy ono po prostu od liczby przepracowanych godzin, ale nie zawsze jest to tak proste. Właściciele uprawy truskawek muszą bowiem wziąć pod uwagę mnóstwo czynników, próbując oszacować ewentualne zyski z takiego przedsięwzięcia.

Kto zajmuje się uprawianiem truskawek?

truskawki uprawaTaka praca jest bardzo dobra, ale przede wszystkim dla osób, które rzeczywiście odnajdują w tym swoją pasję, bo wtedy wykonywanie obowiązków nie stanowi tak dużego problemu. Tym bardziej że teraz wiele obowiązków może być wykonywanych maszynowo, więc nie będą one się wiązały już z tak dużym wysiłkiem fizycznym, jak wcześniej. Chodzi tutaj na przykład o wysiłki związane z maszynowym likwidowanie chwastów. Na uprawie truskawek można pracować naprawdę szybko pod warunkiem, że właściwie dopasuję się rozstaw rzędów do wykorzystywanych maszyn. Mniejsza ilość roślin wcale nie musi w tym przypadku oznaczać mniejszych ilości owoców. Jeżeli chodzi o truskawki uprawa, może odbywać się na naprawdę różnym gruncie, ale zawsze trzeba pamiętać o nawożeniu tak, aby tym roślinom nie zabrakło potrzebnych składników odżywczych. Właściwe sadzenie roślin to kwestia kluczowa, ponieważ potrzebują one dostępu do światła słonecznego, która ma zresztą bardzo duży wpływ na smak owoców. Smaczne są przecież chętnie kupowane.

Plantator truskawek musi oczywiście uwzględnić to, że ceny z roku na rok mogą się zmieniać. Odmiany mniej odporne na działanie niskich temperatur wymagają stosowania na takich uprawie agrowłóknin lub innych dodatkowych zabezpieczeń montowanych często na specjalnie przygotowanych do tego celu stelażach. Uprawiać truskawki w pewnym sensie trzeba cały rok.