Olej do impregnacji tworzący mikroporowatą strukturę

Budując konstrukcje drewniane, warto pamiętać o ich dokładnym zabezpieczeniu. Szczególnie ważna jest impregnacja. Do impregnowania drewna stosowany jest m.in. olej Osmo. Jest to olej, który pozwala drewnu oddychać. Sam olej wnika bardzo głęboko w pory znajdujące się w drewnie.

Oddawanie wilgoci i oddychanie drewna przez powłokę impregnującą

olej osmo do tarasówZ kolei substancje stałe pozostające na powierzchni drewna mają za zadanie ochraniać konstrukcję. Olej Osmo chroni przed szkodliwym działaniem wilgoci. Wiadomo, że drewno, które cały czas znajduje się w warunkach wilgotnych, może zacząć butwieć, gnić, a do tego może się wyginać. W ten sposób konstrukcja niszczeje. Oleje Osmo w przeciwieństwo do standardowych lakierów do drewna, nie tworzą na powierzchni konstrukcji hermetycznie zamkniętej powłoki. Osmo pozwala drewno na oddychanie – dzięki temu konstrukcja ma znacznie większą trwałość. Taki olej osmo do tarasów na pewno zabezpieczy te konstrukcje na długi czas. Powłoka na drewnie jest mikroporowata. Dzięki temu drewno może swobodnie oddawać wilgoć do otoczenia. Nie ma tutaj mowy o żadnych uszkodzeniach w obrębie powłoki pokrytej olejem Osmo. Ciekawe jest to, że drewno pokryte olejem Osmo jest antystatyczne. Oznacza to, że takie drewno przyciąga znacznie mniej kurzu. Dlatego olej jest idealnym rozwiązaniem dla alergików – szczególnie tych, którzy mają problemu z kurzem. Olej może być używany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

Dzięki temu, że drewno jest w stanie oddychać, jakość powietrza w pomieszczeniu jest o wiele lepsza. Warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie drewna na wiele lat. Oleje Osmo zostały stworzone na bazie naturalnych olejków i wosków. W skład oleju Osmo wchodzą takie oleje jak: słonecznikowy, lniany, sojowy, ostowy. Do tego dochodzą woski karnauba oraz specjalny wosk kandelila.