okulary

Okulista to mój wymarzony zawód

Kiedy myślałam nad swoją przyszłością i swoim przyszłym zawodem zawsze miałam ich określoną wizję. Nie miałam tylko jednej profesji, która mnie interesowała, ale wiedziałam, jakie cechy powinna spełniać moja wymarzona praca. Zawsze marzyłam o byciu okulistą.

Okulista jest dochodowym zawodem.

okularyZależało mi na spokoju i ciszy, pracy samodzielnej i nie na czas, bo klient już czeka z projektem. Nie lubię rywalizacji, wyścigów, jakie są w korporacji, nie lubię dzieci, więc okulista dziecięcy nie wchodził w grę. Lubiłam jednak pomagać ludziom, jeśli nikt mnie nie poganiał i nie stał nade mną. Chciałam mieć kontakt z innymi, ale ograniczony, by nie spotykać się z piekielnymi klientami. Uznałam więc, że optyk to mój wymarzony zawód. Moja praca polega na wykonywaniu okularów i soczewek, zatem pracuję sama w swoim pokoiku i wykonuję sprzęty, zgodnie z zaleceniem lekarza okulisty. Każdy wie, że z tym nie można się spieszyć, bo okulary i soczewki nie są tanie, więc trzeba je dobrze wykonać, by klient nie składał później reklamacji. Taka praca jest dla mnie idealna. Mogę w ciszy i spokoju robić swoje, a nie pracować na czas i denerwować się na klientów, którzy mają kosmiczne pretensje, że ich okulary się zepsuły, bo na nie nadepnęli, albo źle w nich widzą po kilku latach, a przecież wiadomo, ze badanie wzroku trzeba regularnie wykonywać co najmniej raz w roku, bo wada może się pogłębiać lub spłycać. Szkoda tylko, że niektórzy o tym nie wiedzą lub o tym zapominają, a później wyżywają się na bogu ducha winnych pracownikach. Na szczęście optyk zwykle jest schowany na zapleczu, więc obrywa się okulistom i sprzedawcom. Dobrze, że chociaż salon optyczny to nie jest typowy sklep, który codziennie obsługuje tysiące ludzi, bo byłoby tutaj nie do wytrzymania.

Bardzo się cieszę, że pracuję jako okulista i mogę spełniać się w tym zawodzie. Nie wiem, jaki inny zawód mogłabym wykonywać w bydgoszczy, ale ten jest niewątpliwie pracą moich marzeń.

Zobacz także http://www.salonvision.pl