Niełatwy wybór łóżka dla pociechy

Potrzeby dziecka zmieniają się wraz z wiekiem. Dotyczy to także miejsca do spania. Na początku dziecko śpi w kołysce lub łóżeczku. Później kupujemy łóżko, które adresowane jest dla dzieci starszych. Dobrze byłoby także zainwestować w odpowiedni materac, który będzie przede wszystkim bezpieczny dla kręgosłupa. 

Łóżko musi być wygodne

łóżko dziecięce z szufladąNa sen przeznaczamy znaczną ilość czasu. Dzieci śpią długo, gdyż tego potrzebują. Dlatego łóżko powinno być perfekcyjnie dopasowane do ich wymagań. Jeśli mamy dwoje dzieci, możemy zastanowić się nad zainwestowaniem w łóżko piętrowe. Jest ono bardzo funkcjonalne, a przy tym pozwala na oszczędność miejsca. Popularnością cieszą się przedmioty przypominające kształtem samochód czy też zamek. Wiele zależy od tego, czy przedmiot kupowany jest dla chłopca czy też dla dziewczynki. Praktyczne i nierzadko wybierane jest także łóżko dziecięce z szufladą. Do szuflady pociecha może włożyć swoje ulubione zabawki, książki. Można też wykorzystać szufladę do przechowywania pościeli, kołdry, poduszki. Na rynku dostępna jest bardzo szeroka różnorodność mebli do pokoju dziecięcego. Nie trzeba zatem decydować się na pierwsze napotkane rozwiązanie. Warto sprawę przeanalizować i przedyskutować z pociechą. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dziecko wypowiedziało się w omawianym temacie. Do łóżka dopasować trzeba oczywiście odpowiedni materac.

Materac powinien być wygodny i ergonomiczny. Od niego w znacznej mierze zależy jakość nocnego wypoczynku malucha. Pociecha ucieszy się z pewnością również z ładnej pościeli. Może przedstawiać postacie z ulubionej bajki albo zwierzątka czy też rośliny. Inną pościel kupuje się zazwyczaj dla dziewczynek, a inną dla chłopców. Różnią się one przede wszystkim kolorem i zastosowanymi zdobieniami.