Miękka pościel dla dziecka

Wyposażenie pokoju malucha, to w dużej mierze meble, które są niezbędne. Na pewno musi się w nim znaleźć łóżeczko dostosowane do wieku dziecka, szafa, komoda na ubranka czy regały na zabawki i bajki. Liczy się także garderoba i zawartość łóżeczka.

W jakiej pościeli śpią maluchy?

pościel do łóżeczka 120x90Noworodki i niemowlęta znaczą część swojego życia spędzają w łóżeczku ze szczebelkami, ponieważ jest to jedyne bezpieczne miejsce dla nich. Konieczny jest też dobrej jakości twardy materac, który wspomaga prawidłowe kształtowanie kręgosłupa. Wielu rodziców decyduje się jeszcze na zakup ochraniaczy, które zakłada się na szczebelkach od wewnętrznej strony, aby dziecko nie uderzało o nie w trakcie snu. Oczywiście duże znacznie ma także pościel do łóżeczka 120×90 jest rozmiarem idealnym dla niemowlaka. Przede wszystkim musi ona być wykonane z bezpiecznych materiałów, które nie będą podrażniać delikatnej skóry dziecka. Jeżeli chodzi o wypełnienie, to najczęściej jest spotykane syntetyczne ze specjalnej włókniny, która jest antyalergiczna i bez problemów można ją prać w pralce w wysokich temperaturach. Poszewki na pościel najlepsze będą z bawełny, ponieważ jest to tkanina lekka, przewiewną, która chłonie nadmiar wody i pozwala skórze oddychać.  W kwestii zapięcia, to najlepiej się sprawdzają zamki błyskawiczne lub rzep, ponieważ nie posiadają żadnych elementów, które mają ostre zakończenia lub które mogłyby odpaść. Co najważniejsze, pościel powinna być gładka jeżeli chodzi o jej powierzchnie, bo wszystkie odstające elementy dziecko może oderwać.

Łóżka niemowlęce mają rozmiar sto dwadzieścia na sześćdziesiąt, zatem rozmiar sto dwadzieścia na dziewięćdziesiąt będzie idealny. Najtaniej pościel dla niemowląt kupimy w sklepach internetowych i też tam znajdziemy ich największy wybór.