Lekkie serum na lato

W okresie wakacyjnym, jesteśmy szczególnie narażone na czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie, klimatyzacja, która jest wszechobecna w każdym lokalu praktycznie. Gdy zbyt długo się opalamy, lub przebywamy w klimatyzowanych pomieszczeniach, to nasza skóra zaczyna się wysuszać. Traci swój odpowiedni poziom nawilżenia, więc bardzo ważne jest, aby w tym okresie dodatkowo pielęgnować skórę.

Kwas hialuronowy nawilża twarz

lekkie serum nawilżające do twarzy z kwasem hialuronowymZastanawiałam się co wybrać do dodatkowej pielęgnacji na lato, by moja twarz nie straciła swojej jędrności. Uwielbiałam się opalać, i chciałam uniknąć foto starzenia. Znalazłam lekkie serum nawilżające do twarzy z kwasem hialuronowym i uznałam, że będzie idealne, ponieważ kremy jak wiadomo, bywają różnej konsystencji i potrafią zwłaszcza latem przetłuszczać skórę. Natomiast takie serum jest bardzo lekkie i szybko się wchłania tak, że nie widać, że w ogóle cokolwiek na nią nałożyłam. Dlatego też uznałam, że będzie idealne do pielęgnacji i postanowiłam je nabyć. W mojej drogerii akurat była promocja, co jeszcze bardziej mnie ucieszyło, bo zawsze chociaż kilka złotych zaoszczędzone. Wspomnę też, że warto zawsze czytać składy kosmetyków na opakowaniach. Najlepiej wybierać takie kosmetyki, które mają jak najmniejszą listę składników, bez żadnych sztucznych dodatków. Moje serum miało bardzo krótki skład i nie zawierało żadnych sztuczności. Dlatego wiedziałam, że pomogę mojej skórze, a nie zaszkodzę, jak w przypadku innych preparatów.

Od dzisiaj nie straszne mi opalanie na słońcu, ponieważ mam krem z mocnym filtrem, oraz idealne serum pod spodem. Skóra mi się nie świeci i wygląda promiennie. Wcale nie jest zniszczona opalaniem i bardzo mnie to cieszy, bo przez to, obawiałam się opalać i chciałam nawet z tego zrezygnować.