legowisko dla kota

Legowisko i inne niezbędne akcesoria dla kota

Zawsze sądziłam, że legowiska dla zwierząt nie są do niczego potrzebne. Zwierzęta przecież naturalnie śpią sobie gdzieś na ziemi. Nie muszą mieć żadnych miękkich kocyków ani nic takiego. Przynajmniej taki miałam zawsze pogląd, dopóki sama nie postanowiłam zakupić sobie własnego zwierzaka.

Legowisko dla kota to ważna rzecz

legowisko dla kotaWtedy mi się niemal od razu odmieniło. Nie wiem jak to się dzieje, ale po prostu nagle zaczęłam myśleć tylko o tym, jak tu mojemu kotu dogodzić. Widziałam, że leży biedny na kafelkach zimą, kupiłam mu więc materac dla kota. Bałam się, że się zaziębi, a on przecież taki jeszcze malutki. Stałam się po prostu jakby inną osobą. Poza tym jak materac się zniszczył, zmieniłam go czym prędzej na nowe legowisko dla kota. Było one jeszcze bardziej atrakcyjne estetycznie. Chociaż dla kota nie ma to znaczenia, to jednak dla mnie zaczęło mieć. Zaczęłam zwracać uwagę, w jaki sposób mój kotek wypoczywa. Podejrzewam, że gdybym miała psa to też byłaby kupowana jedna budka dla psa za drugą. Jak to się człowiek może bardzo szybko zmienić. Wygoda psa też ma dla mnie teraz znaczenie. Nie wiem czy jest to istotne dla kota, ale ja mam spokojniejsze sumienie, że zapewniam kotu ciepło i wygodę. Nie jestem taką złą panią. Mam spokojne sumienie, że robię to, co w mojej mocy.

 

Nie krytykuję już ludzi, którzy są nadopiekuńczy względem swoich zwierząt. Może po prostu nie mają ludzi, którymi mogliby się zająć i przelewają swoją miłość na zwierzęta. Nigdy nie wiadomo, co się u nich w życiu zdarzyło. Nie mnie oceniać, jak to z nimi jest.