przeprowadzka

Lato i jesień – najlepsze miesiące dla firm przeprowadzkowych

Lato i jesień to zdecydowanie czas kiedy firmy przeprowadzkowe mają prawdziwe żniwa. Zlecenie goni zlecenie, klienci prześcigają się w rezerwacjach wolnych terminów a i tak czasami muszą czekać nawet kilka dni. Jak ten czas oceniają pracownicy firm przeprowadzkach?

Lato i jesień to najlepszy okres w roku dla firm przeprowadzkowych

przeprowadzka,,Rzeczywiście pracy w okresie letnio-jesiennym mamy naprawdę sporo. Czasem z żalem muszę odmówić dzwoniącemu klientowi bo nie mam aż tylu ludzi żeby zrealizować wszystkie zamówienia, mimo tego, że na okres lata i jesieni zatrudniam zazwyczaj kilka dodatkowych osób, które są wsparciem dla podstawowej zatrudnionej przeze mnie ekipy ludzi. Czasami, mimo konkurencji odsyłam też klientów do innych firm, które np wiem, że mogą mieć wolne terminy. Właściwie, gdybym chciał zrealizować wszystkie zlecenia osób które do mnie dzwonią to musielibyśmy chyba pracować dzień i noc. Do takich sytuacji jednak nie doprowadzam, chociaż klienci często chętnie by z tego skorzystali, w końcu i ja i moi pracownicy musimy odpoczywać. Duża ilość pracy w tym okresie pozwala nam odłożyć na sezon zimowy kiedy to z kolei pracy jest bardzo mało i to właściciele firm przeprowadzki biją się o klienta. Proszę też pamiętać, że transport mebli wcale nie jest tak łatwy jak mogłoby się wydawać, to przede wszystkim ciężka fizyczna praca.

Biorąc pod uwagę, że w okresie letnio-jesiennym zamówienia mamy nawet na niedziele, okres zimy i przestoju jest przez niektórych wręcz wyczekiwany. Zawsze jest coś za coś – musimy dużo pracować latem żeby później nie martwić się zimą brakiem zleceń.