krzesełka stadionowe

Krzesełka stadionowe- jakie powinny być?

Kiedy myślimy o stadionach piłkarskich to widzimy przed sobą rzędy trybun, na których zasiadają kibice, żeby dopingować swoją drużynę w drodze do zwycięstwa. W końcu doping jest bardzo mobilizujący i pomaga drużynie w rozgrywce. Jednak kibice muszą na czymś siedzieć.

Dbanie o komfort na meczu – krzesełka stadionowe

krzesełka stadionowePrzecież nikt nie będzie stał ponad półtorej godziny, oglądając mecz piłkarski. Większość trybun wygląda tak samo. Siedziska stadionowe są zrobione z plastiku. Mogą mieć różne kolory, zazwyczaj pomaga to w odróżnieniu rzędów, jeśli miejsca są numerowane, i odróżnieniu części dla gospodarzy meczu i dla przyjmowanych gości. Takie krzesełka stadionowe są najczęściej ,,stałe”, ale czasem bywają także składane, tak jak krzesełka kinowe. Które rozwiązanie jest lepsze? Na pewno składane krzesełka ułatwiają przechodzenie między nimi, ale też ich mechanizm otwierania może się psuć i musi być naoliwiany. Do tego dochodzą inne elementy metalowe z konstrukcji, czyli łączenia krzesełek do metalowych rur, które są zabetonowane w podłodze stadionu. Takie elementy metalowe należy konserwować, żeby nie zardzewiały, co spowodowałoby ich niszczenie się, przez które trybuny sportowe nie byłyby stabilne i mogłyby stwarzać niebezpieczeństwo dla przebywających na nich kibiców. Plastik nie wymaga konserwacji, ale jednak szybko się niszczy, jest nietrwały, można go złapać nawet silnym kopnięciem.

Z tego powodu krzesełka stadionowe powinny być specjalnie wzmacniane albo robione z innych materiałów, żeby zapobiegać wandalizmowi. Takie trybuny sportowe dodatkowo powinny być także czyszczone co jakiś czas, żeby prezentowały się schludnie i czysto.