kraty rolowane

Kraty rolowane w zakładach wytwórczych i magazynach

Ciężkie, stalowe wrota jeszcze w wielu miejscach strzegą dostępu do sklepów, zakładów produkcyjnych, hurtowni. Nowoczesny handel i logistyka wymuszają jednak zmiany w tym zakresie.

Kraty rolowane powinny być w każdym magazynie

kraty rolowaneTradycyjne drzwi, otwierając się, zajmują cenną przestrzeń, mogą tez utrudniać załadunek i rozładunek towarów. Dlatego współczesne bramy przemysłowe muszą być dostosowane do obsługiwanych przez nie pojazdów. Stąd ich rozmiary są znormalizowane. Powinny otwierać się do góry, tak, by nie zasłaniać otworu, przez który odbywa się transport towarów. Zastosowanie bardzo lekkich materiałów, jak aluminium lub PVC sprawia, że nie wymagają dużych silników lub siłowników do manipulowania nimi, często posiadają dodatkowo możliwość ręcznego zamykania i otwierania. Nowoczesne kraty rolowane są potrzebne niemal w każdym magazynie, ponieważ usprawniają logistykę. Niezwykłą popularnością cieszą się bramy szybkobieżne, które stosowane są tak wewnątrz jaki i na zewnątrz budynków. Mogą posiadać specjalne instalacje, przeciwdziałające zamrażaniu, a prędkość, z jaką się otwierają, sprawia, że straty ciepła w pomieszczeniach magazynowych są redukowane do minimum. Z kolei często stosowana w garażach brama rolowana zapewnia oszczędność miejsca. Jej segmentowa budowa ułatwia składanie, a możliwość sterowania pilotem wpływa na komfort użytkowania.

Najlepiej działają kraty rolowane, używane w sklepach wielkopowierzchniowych. Ich zadaniem jest oddzielenie części pomieszczenia, z możliwością kontroli wzrokowej. Ułatwiają one oglądanie ekspozycji sklepu nawet, kiedy ten jest z jakiegoś powodu zamknięty i niedostępny dla klientów.