Koronkowa gotycka bielizna

Kobiety lubią ładną bieliznę, a taka bez wątpienia jest gotycka bielizna. Chociaż sam styl noszony chętnie przez wielbicieli subkultury gotyckiej określany jest mianem mrocznego, bielizna gotycka nie zawsze musi taka być. Co jakiś czas projektanci damskiej bielizny wracają do tego stylu, proponując coraz to nowsze i ciekawsze modele.

Gotycka bielizna – jak wygląda, na jakie okazje?

bielizna gotyckaNajbardziej charakterystycznym elementem bielizny w stylu gotyckim są koronki. Jednak nie każde koronkowe majtki czy stanik będzie gotycki. Najchętniej wybieranym przez projektantów kolorem jest czarny, bo to właśnie ten kolor w tym stylu jest najważniejszy. Aby dół bielizny mógł być określony tym mianem musi być koniecznie z wyższym stanem, dlatego że gotyk jest bardzo zmysłowym stylem. Styl gotycki jest bardzo obfity, dlatego na bieliźnie oprócz koronki mogą pojawić się „rusztowania” z paseczków, co kojarzyć się może z gorsetami. Góra gotyckiej bielizny najczęściej również jest bardziej gorsetowa. Może to być faktycznie bieliźniany gorset lub stanik z gorsetowym przedłużeniem, który również wygląda pięknie, ale jest bardziej wygodny. Chociaż dominującym kolorem gotyku jest czarny, bielizna gotycka występuje również w innych, szczególnie ciemnych kolorach. Ważne by miała te elementy: wysoki stan, dużo koronek, paseczków, gorset lub półgorset. Kiedy sprawdzi się gotycka bielizna? To tak naprawdę zależy od upodobań kobiet. Niektóre preferują na co dzień gładką, bawełnianą i ultrawygodną bieliznę, a bardziej ozdobne wybierają na ważniejsze okazje, najczęściej na randki czy imprezy. Inne zdobne komplety ubierają tylko i wyłącznie na intymny wieczór z partnerem. Jednak są i takie, dla których bardzo kobieca i seksowna bielizna jest ważna na co dzień. Dlatego tak naprawdę bielizna gotycka sprawdzi się zawsze, a zwłaszcza na wyjątkowe chwile.

Bielizny w tym stylu szukać możemy przede wszystkim w specjalistycznych sklepach bieliźnianych. Bardzo dużo modeli będzie też w większości sklepów z erotycznych. Jednak zdarza się, że i sieciówki mają w swojej ofercie tego typu bieliznę. Podczas sieciówkowych zakupów warto pamiętać, by zwrócić uwagę na jakość bielizny. Odstające nitki, poskręcane ramiączka powinny od razu zdyskwalifikować bieliznę.