Kanadyjskie domki dla każdego

Osoby, które chcą wybudować własny dom, przeważnie nie mają problemu ze znalezieniem firmy budowlanej, która zrealizuje projekt od stworzenia projektu po oddanie kluczy właścicielowi. Najczęściej są poszukiwane firmy specjalizując się w domach kanadyjskich.

Czy warto budować domy kanadyjskie?

dom kanadyjski wałbrzychKiedy już mamy działkę przygotowaną pod budowę domu, to najwyższy czas na poszukania firmy budowlanej, która postawi dom naszych marzeń. Jeżeli zainteresował nas dom kanadyjski Wałbrzych jest miastem, w którym znajdziemy przynajmniej kilka firm, które specjalizują się w takich budynkach. Cechą odróżniającą je od konkurencji jest technika budowania z prefabrykatów. To dość innowacyjna technologia, która dopiero zyskuje u nas popularność, kiedy na zachodzie jest już bardzo często stosowana. Prefabrykaty stanowią gotowe elementy budynku, które dopiero na placu budowy łączy się z pozostałymi elementami. Najważniejsze z nich to: ściany boczne, strop, dach czy wiązary dachowe, które stanowią pełnowymiarowe elementy. Dom kanadyjski jest wykonywany specjalną techniką, która zapewnia mu trwałość i odporność oraz pozwala na znacznie skuteczniejsze zabezpieczenie fundamentów, ścian i dachu przed zimnem i wilgocią. W tradycyjnych domach murowanych, fundamenty stanowią zwykłe płyty budowlane, natomiast w domach kanadyjskich fundamenty są wykonywane z termopłyt, które są ocieplane w pionie i poziomie. Tego typu budynki są wyjątkowo ciepłe i komfortowe, dlatego doskonale się sprawdzają jako całoroczne domy.

Samodzielne wybudowanie takiego domu nie jest możliwe, ponieważ składa się on z gotowych elementów. Firmy budowlane wykonują domy szkieletowe w wersji surowej, deweloperskiej i pod klucz. Każda różni się stopniem wykończenia i daję mniej lub więcej możliwości na jego urządzenie.