Jakie są zalety szkieł laminowanych?

Co sprawia, że szkło warstwowe stało się tak popularne i co decyduje o jego uniwersalności? Mało kto wie, że takie szkło znajdziemy zarówno w wielu domostwach, jak i budynkach rządowych! Poniżej znajduje się kilka najważniejszych zalet takiego szkła.

Zalety szkła laminowanego

szkło laminowane poznańPrzede wszystkim szkło laminowane jest wytrzymalsze od tradycyjnego szkła będącego surowcem kruchym, które przy rozbiciu rozpada się na wiele ostrych kawałków, a wówczas już niedaleka droga do tego, aby spowodowały niebezpieczne dla zdrowia i życia obrażenia. Dlatego właśnie szkło laminowane zostało wyposażone w specjalne folie pomiędzy taflami szkła, które absorbują energię uderzenia zwiększając trwałość szkła warstwowego. Wiadomo jednak, że nawet najtrwalsze tworzywo może ulec uszkodzeniu, jednak w przypadku, gdy szkło warstwowe pęknie, jego stłuczone elementy pozostają mocno przytwierdzone do folii minimalizując ryzyko zranienia się. Poza tym powiada się, że szkło laminowane jest poniekąd szkłem antywłamaniowym. Dlaczego? Właśnie przez wzgląd na swoje warstwy, ponieważ aby zostało w całości stłuczone trzeba się nieźle namęczyć, co skutecznie może odstraszyć włamywaczy. Co więcej takie szkło może być nawet zaprojektowane w taki sposób, aby oprzeć się broni palnej czy nawet wytrzymać podmuch powstały w wyniku eksplozji bomby! Wydawałoby się, że takie szkło jest zatem zarezerwowane głównie dla budynków w których mieszczą się ważne instytucje, bądź przy budowie rządowych pojazdów. Otóż nic bardziej mylnego, gdyż każdy z nas może posiadać szkło laminowane Poznań z kolei jest jednym z najlepszych miast w którym takie szkło możemy łatwo zakupić! Powyżej wymienione cechy to tylko niewielka część tego, co potrafi szkło laminowane.

Poza swoją wytrzymałością i bezpieczeństwem takie szkło jest wspaniałą izolacją akustyczną, a przez wzgląd na swoją uniwersalność z powodzeniem ostatnimi czasy jest wykorzystywane… w naszych domach! Ze szkła laminowanego produkuje się bowiem specjalne szklane panele, które najczęściej zawierają w sobie ciekawe wzory i stanowią doskonałą dekorację do naszych wnętrz.