Jaki wybrać żłobek?

Dzieci bardzo szybko się rozwijają, zwłaszcza do trzeciego roku życia. To właśnie wtedy nabywają wszystkie podstawowe umiejętności, łącznie z mówieniem i chodzeniem. W tym okresie potrzebują mieć dostarczane mnóstwo bodźców zewnętrznych.

Jak żłobki pomagają w rozwoju dzieci?

Żłobek Padew NarodowaNie każdy rodzic jest pedagogiem, logopedą czy animatorem zabaw, aby w kreatywny i edukujący sposób spędzać czas z dzieckiem. Na pewno pod tym względem są bardzo pomocne żłobki i przedszkola, w których pracują specjaliści od wszechstronnego edukowania i wychowywania dzieci. Dlatego jeżeli interesuje nas profesjonalny żłobek Padew Narodowa jest miastem, w których na pewno go znajdziemy. Godziny otwarcia takiej placówki są dość długie, zatem be problemu rodzice mogą wrócić do pracy, kiedy maluch będzie w żłobku. Przeważnie są czynne od szóstej trzydzieści do siedemnastej. Może się wydawać, że dla malucha tyle godzin bez mamy to dużo, jednak w czasie pobytu w żłobku dzieci aktywnie spędzają czas i tak naprawdę nie mają czasu na nudę. Najważniejsze punkty ich dnia to drzemka i pora posiłków, czyli śniadanie, drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. Pomiędzy nimi dzieci uczęszczają na zorganizowanych zajęciach tematycznych, które mogą dotyczyć muzyki, plastyki, języka angielskiego czy sensoryki. Wszystkie zajęcia są prowadzone w formie zabawy, dlatego też dzieci chętnie w nich uczestniczą. Oczywiście maluchy mają też czas na swobodną zabawę na specjalnie przygotowanej sali, gdzie przebywają wśród rówieśników.

Jak widać maluchy w żłobku spędzają czas miło i efektywnie, dlatego też posłanie ich do takiej placówki jest dobrym wyborem. Ponadto dzięki wzajemnej obserwacji, dzieci szybciej się uczą i nabierają nowych umiejętności, gdyż się naśladują. Tą zależność dostrzega każdy rodzic.