Jaki dom z drewna wybrać?

Obecnie na całym świecie domy z drewna przeżywają swój renesans. Inwestorzy prześcigają się w pomysłach, aby wybrać drewno, które będzie idealne ze względu na jego zalety, a także właściwości. Oprócz tego, że musimy pomyśleć o samym doborze drewna, to również bardzo ważne jest to, aby wybrać odpowiednią technologię, w jakiej zostanie zbudowany nasz obiekt mieszkalny.

W ile czasu możemy zbudować dom z drewna?

domy z drewna łódzkieNajpopularniejszą obecnie technologią budowania domów z drewna jest technologia szkieletowa. Pozwala ona na wykonanie odpowiednich elementów, w których będzie stawiany dom w mniejszych przekrojach i w fabryce, a nie na miejscu. W ten sposób wszystkie części mamy już gotowe i przygotowane, które zostaną tylko poprawnie skręconą przez odpowiednich montażystów. W taki sposób jesteśmy w stanie postawić piękny i duży dom zaledwie ciągu trzech miesięcy albo nawet i wcześniej. Domy z drewna łódzkie to suchy montaż, który odbywa się bez żadnego murowania czy wylewania betonu. Takie rozwiązanie pozwala również na budowę w niekorzystnych warunkach pogodowych, kiedy to na dworze pada deszcz albo też jest już zima. Dla wielu osób najważniejsze jest to, że technologia ta jest całkowicie ekologiczna, a domy izolowane są naturalnym włóknem drzewnym. W takim domu mogą zamieszkać zarówno osoby starsze i dzieci, ale także przede wszystkim alergicy, którzy muszą mieć w odpowiednie miejsce, gdzie nie będą narażeni na różnego rodzaju wysypki uczulenia.

Bardzo ważne jest to, aby w takim świeżo wybudowanym domu z drewna odpowiednio dobrać izolację, która zapewni nam ciepło w budynku oraz niskie koszty ogrzewania. Wszystko musi być odpowiednio dopasowane tak abyśmy nie mieli problemów z uciekającym ciepłem i żebyśmy nie płacili zbyt wysokich rachunków. Wszystko powinno być uzgodnione już na etapie projektowania.