Jaką tablicę kupić dziecku?

Tablica to produkt, który może sprawić wiele frajdy każdemu dziecku. Ważne jest jednak to, aby używać jej właściwie. Fajnie, jeśli dziecko korzysta z tablicy pod upieką rodzica. Zanim kupimy swojej pociesze tablice, dobrze zorientujmy się w dostępnych na rynku ofertach.

Różne modele tablic dla dzieci

tablica magnetyczna na ścianęNiegdyś jedyne dostępne na rynku tablice służyły do pisania po nich kredą. Takie czarne szerokie deski odchodzą jednak już powoli do lamusa. Przede wszystkim kojarzą się one głównie z brudem i kredowym pyłem. Dziś nie musimy już ścierać tablic na morko. Wystarczy zainwestować w tablice magnetyczną. Jej powłoka umożliwia nie tylko przypinanie do niej magnesów, ale także pisanie po niej mazakami ścieranym na sucho. Takie rozwiązanie wydają się o bardzo komfortowe. W pokoju dziecięcym najlepiej sprawdzi się tablica magnetyczna na ścianę. Nie będzie ona zabierała nam miejsca w pomieszczeniu, co w przypadku powierzchni użytkowanych przez najmłodszych ma niebagatelne znaczenie. Tablice tego typu mają różne sposoby montażu. Najpopularniejsze są małe haki, jednak możemy także spotkać tablice naklejane na ścianę. Większość firm produkujących takiego gadżety proponuje klientom wybór jednego z kilku dostępnych wzorów. W pokojach dziecięcych mogą się zatem znaleźć nie tylko prostokątne pola z magnesami, ale także tablice w kształcie samochodów, lalek, czy też domków. Jeśli jesteśmy osobami kreatywnymi, które nie boją się nowych wyzwać możemy także pokusić się o stworzenie własnej tablicy. Jak to zrobić? Musimy zakupić farbę magnetyczną tablicową i pomalować nią dowolną powierzchnię.

Każde dziecko cieszy się, gdy może powiesić stworzone przez siebie dzieła w widocznym miejscu. Tablica magnetyczna to ciekawe miejsce wystawowe. Sprawdzi się jednak także jako płaszczyzna do nauki. Na niej dziecko może poznawać np. litery.