Jaką maskę antysmogową wybrać?

W zimie stężenie smogu, spalin oraz wyziewów pochodzących z fabryk i hut, osiąga apogeum. Nasz układ oddechowy nie poradzi sobie z filtrowaniem takiej ilości zanieczyszczeń. Na szczęście z odsieczą przychodzą nam profesjonalne maski antysmogowe.

Maski przeciwsmogowe – sposób na miejskie zanieczyszczenia

maska przeciwsmogowaLudzie uprawiający bieganie oraz sporty rowerowe, muszą trenować cały rok. Jednak nie jest to łatwe, ani tym bardziej zdrowe, kiedy nad miastem wisi smog. Nie tylko zmniejsza on wydolność naszych płuc podczas wysiłku, lecz również skutecznie pogarsza nasze samopoczucie. Oddychanie smogiem powoduje migreny, zmęczenie i szereg innych, niepożądanych działań. Dlatego maska przeciwsmogowa jest koniecznością. Szczególnie zimą, gdyż właśnie ta pora roku jest obfituje w wyjątkowo niekorzystny stan powietrza w mieście. Jest tak z uwagi na sezon grzewczy oraz znacznie mniejszą prędkość wiatru. Maski przeciwsmogowe są oferowane w różnych fasonach. Dla osób aktywnych są one lekko usztywniane i wydłużone, a użyty w nich węglowy filtr, jest najlepszy i najskuteczniejszy na rynku. Jednak tego typu maski są przeznaczone nie tylko dla osób aktywnych, ale dla każdego z nas. Modeli i fasonów jest naprawdę dużo, w związku z czym, każdy znajdzie coś dla siebie. Masek przeciwsmogowych powinny używać w szczególności dzieci, gdyż ich ciągle rozwijający się układ oddechowy, jest najbardziej narażony na niekorzystne działanie smogu. Trzeba nadmienić, ze w miastach, w których stężenie smogu jest bardzo wysokie, średnia długość życia drastycznie spada.

Smog powoduje również astmę oraz inne schorzenia płuc i oskrzeli. Przebywanie w mieście, w którym smog jest przez większą część roku, przypomina sytuację, w której palilibyśmy dwadzieścia papierosów dziennie. Zatem używanie maski jest nie tylko przydatne, lecz konieczne.