Jak zaprojektować ogród?

 

Zaprojektowanie ogrodu jest dość trudną sprawą. Na początku zazwyczaj nie wiemy od czego zacząć. Musimy posiłkować się radami znajomych lub tymi, które są umieszczone w internecie. Oczywiście by zaaranżować ogród, trzeba wziąć pod uwagę sporo kwestii.

Od czego zacząć aranżację ogrodu?

projektowanie ogrodów krakówPrzede wszystkim od wytyczenia jego terenu. Najpierw musimy zdecydować gdzie chcemy mieć ogród i jaką powierzchnię może on zajmować. Jeśli dany teren jest zanieczyszczony, znajdują się na nim różnego rodzaju śmieci i krzaki, najpierw musimy oczywiście to wszystko posprzątać. Gdy już się z tym uporamy, trzeba oczywiście przekopać ziemię, by była ona gotowa na przyjęcie sadzonek. Następnym etapem jest dobór odpowiednich roślin. Musimy nieco o nich poczytać i dowiedzieć się, co w danym miejscu będzie dobrze rosło. Dobrym pomysłem będzie również udanie się do sprzedawców roślin, którzy mogą nam udzielić wielu przydatnych wskazówek. Kupujmy rośliny zawsze w większej ilości do ogrodu. Pamiętajmy o tym, że ogród musi być gęsty, by mógł być piękny, ale i nieco tajemniczy. We krwi ma projektowanie ogrodów Kraków, który w miejscu dawnych murów obronnych stworzył planty. Jeśli i my chcemy mieć tego typu urokliwe założenie, musimy przede wszystkim podejść do tego z sercem. Gdy już uda nam się dobrać odpowiednie rośliny, należy o nie systematycznie dbać. Podlewać je, wyrywać chwasty i przesadzać w razie konieczności. Ogród to nie tylko miły etap jego aranżowania, ale i długoletnia praca nad utrzymaniem go w dobrej kondycji.

Posiadanie ogrodu to duża odpowiedzialność. Trzeba go doglądać i dbać o to, by zawsze prezentował się pięknie. Dlatego w naszym ogrodzie powinny znaleźć się rośliny, które kwitną o różnych porach roku. Dzięki temu nasz ogród zawsze będzie żył.