Jak zaaranżować pokój dziewczynki?

 

Kilkuletnia dziewczynka bardzo dużą uwagę przykłada do wyglądu swojego pokoju. Dla niej wiele aspektów, takich jak wygląd mebli i dekoracje, będzie miało duże znaczenie. Dlatego właśnie rodzice takiej kilkulatki w trakcie wyboru wszystkich akcesoriów do pokoju dziecka powinni zwracać uwagę na wiele rzeczy.

Jak wybrać meble do pokoju dziewczynki?

pościel maszaPokój dla kilkuletniego dziecka jest przede wszystkim miejscem do zabawy. Tu dziecko będzie się spotykało z koleżankami i kolegami. Będzie tu jednak również odpoczywało, spało, zbierało siły na kolejny dzień. Bardzo ważne jest, aby pokój dziecka dawał mu idealne warunki do bezpiecznej zabawy. Należy zatem unikać  mebli o ostrych krawędziach, w które dziecko mogłoby się uderzyć. Wszystkie obecne w dziecięcym pokoju przedmioty powinny być wykonane z bezpiecznych, nietoksycznych materiałów. To są kwestie, na które rodzice muszą zwracać uwagę. Ważne są także tekstylia. Poduszki, zasłonki, a przede wszystkim pościel, nawet ta dekoracyjna, np. pościel masza powinny być wykonane z antyalergicznych materiałów, zdrowych i oddychających. Pokój dziecka powinien także spełniać funkcję edukacyjną. Powinno się dobierać zabawki i akcesoria w taki sposób, aby pozwalały one dziecku na rozwój różnych zdolności, umiejętności oraz aby pobudzały jego kreatywność. Bardzo łatwo wybrać takie zabawki, a to przede wszystkim dzięki dużej różnorodności wielu producentów. Tego rodzaju zabawki mają np. różne faktury, różne kształty, mogą także wydawać najróżniejsze dźwięki w wielu językach.

Urządzanie pokoju dziewczynki dla większości rodziców jest bardzo przyjemnym zajęciem. Oprócz jednak tych aspektów czysto estetycznych, należy wziąć pod uwagę również kwestie praktyczne i bezpieczeństwo, co jest ważne w każdym dziecięcym pokoju.