Jak wybrać oświetlenie do salonu?

 

Oświetlenie w każdym domu jest bardzo ważną sprawą i każdy o tym wie. Dobry dobór oświetlenia jest bardzo ważny dla zdrowia naszych oczu, ale też dzięki odpowiednim lampom można w pomieszczeniach tworzyć specyficzny klimat. Salon zaś jest dla wielu najważniejszym wnętrzem w domu. Dlatego też wybierając oświetlenie do salonu powinno naprawdę się postarać.

Do salonu pasuje wiele różnych rodzajów lamp

lampy do salonuNa jakość oświetlenia w domu największy wpływ mają oczywiście żarówki jakie zastosujemy w lampach. Trzeba jednak pamiętać, że konstrukcja lampy, albo to jaką żarówkę można z nią używać też ma wpływ na to jaką ilość światła otrzymujemy i na ile jest ono widoczne. Dlatego też kupując lampy trzeba mieć to na uwadze. Jeżeli chodzi o lampy do salonu to nie powinno się ograniczać. Salon nie jest to miejsce, w którym musi znajdować się jedna lampa sufitowa i tyle. To, jakie oświetlenie wybierzemy trzeba dopasować do tego jak korzystamy z tego pomieszczenia. Jeżeli np. lubimy czytać w salonie siedząc na kanapie, to warto wtedy kupić np. lampę podłogową, która daje mocne światło i postawić ją koło tej sofy. Taka lampa będzie nie tylko ułatwiać nam czytanie, ale też będzie świetnie wyglądać. Również np. kinkiety bardzo dobrze prezentują się w salonie, między np. zawieszonymi na ścianie obrazami czy ramkami ze zdjęciami. W salonie bardzo dobrze sprawdza się mieszanie stylów, a więc i z lampami można poszaleć. Połączenie ozdobnego żyrandolu z nowoczesną lampą stojącą? Czemu nie!

Salon jest to oczywiście pomieszczenie, które stanowi pewnego rodzaju reprezentatywną funkcję w mieszkaniu czy też domu. Jednakże nie oznacza to, że ma to być wnętrze pokazowe i wyglądać jak z magazynu. Salon powinien tętnić życiem, w końcu jest to pomieszczenie, w którym przebywa się bardzo dużo i często. Dlatego też lampy, które tam się znajdują powinny przede wszystkim spełniać funkcje użytkowe i dostarczać odpowiednią ilość światła.