Jak wybrać odpowiednią piłę stołową?

Każdy zawód łączy się z jakimiś przyrządami, sprzętem czy maszynami. Potrzebujemy ich do wykonywania pracy i korzystamy z nich zawodowo na co dzień. Informatyk ma  komputer, mechanik ma swój warsztat, a stolarz swój stół z piłami i frezarkami. Nikt nie wyobrażą sobie stolarza bez piły. Musi przecież czymś wykonywać swoje zlecenia.

Jakiej wielkości tarcze do pilarek są najpopularniejsze?

piły stołowe tarcza 315mmPosiadanie sprzętu, a niejednokrotnie warsztatu jest zatem oczywiste. A skąd wiadomo jak go urządzić? Wyposażenie zależne jest tylko od nas. Jaką piłę stołową wybrać? I jak tarczę do niej dobrać? Są to pytania, na które odpowiada się indywidualnie. Piły stołowe mogą się różnić od siebie wielkością stołu roboczego, mocą, funkcjami i oczywiście tarczą. Dość popularna jest tarcza o średnicy 315 mm, ale i mniejsze również znajdą zastosowanie. W zależności od tego, czy nasza piła ma służyć bardziej do majsterkowania czy profesjonalnej pracy, takiego wyboru dokonamy. Jest kilka aspektów, które koniecznie musimy wziąć pod uwagę. Po pierwsze: bezpieczeństwo. Pilarki są niebezpiecznymi urządzeniami, dlatego pracować na nich powinni tylko ci, którzy mają wiedzę i jakiekolwiek doświadczenie. Idealnie gładkie i precyzyjne cięcie daje pewność i wydajność pracy – zwróćmy na to uwagę przy zakupie. Oglądając różne piły stołowe tarcza 315mm będzie w różnych cenach u różnych producentów. Pamiętajmy, że później będziemy musieli tarczę do piły dokupować. Każda pilarka potnie nam drewno, płyty czy panele.

Jednak nie każda pilarka zrobi to tak, że będziemy zadowoleni. Jeśli chcemy mieć pewność, że wybierzemy najlepsze urządzenie, to przed jego kupnem udajmy się do wypożyczalni. Zróbmy tak, by wypróbować modele i marki, które wchodzą w rachubę zakupu. Na szczęście pilarki nie są najdroższym rodzajem elektronarzędzi.