Jak wybrać becik dla niemowlęcia?

Przygotowanie do powitania nowego członka rodziny jakim jest niemowlę z pewnością wiąże się z koniecznością podjęcia wielu decyzji. Do tych drobnych, aczkolwiek najliczniejszych należą te dotyczące wyprawki niemowlęcej. Wśród wielu akcesoriów i dodatków z pewnością powinien znaleźć się odpowiedni becik.

Przyjrzyjmy się becikowi dla niemowlęcia

becik dla niemowlęciaMaleńkie dziecko tuż po urodzeniu jeszcze nie przywykło do otaczającego je świata, dlatego należy starać się na początku zapewnić mu środowisko choć trochę zbliżone do takiego, jakie miał w łonie matki. Pomóc w tym może becik dla niemowlęcia, który odpowiednio dobrany otula dziecko w znajomy mu sposób, zapewniając uczucie komfortu i wspomagając spokojny sen. Aby becik spełniał swoje zadanie, powinien być wykonany z naturalnych materiałów pozwalających oddychać skórze dziecka, jednocześnie dostarczając odpowiednią izolację cieplną, by maluch nie zmarzł. Tekstylia powinny mieć certyfikaty pozwalające na bezpieczne użytkowanie przez dzieci. Ważnym jest, by na początku była możliwość dostatecznie ścisłego otulenia dziecka by ograniczyć niekontrolowane jeszcze przez niemowlę ruchy. Becik prócz tych wszystkich funkcji powinien także być starannie i estetycznie uszyty, aby nie uwierał delikatnego ciała. Kwestie wyglądu materiału, dodatkowych ozdób, kolorystyki czy haftu powinniśmy brać pod uwagę w drugiej kolejności, dopiero kiedy mamy pewność, że wybrany becik spełnia najważniejsze funkcje.

Wybór odpowiedniego becika dla naszej najmniejszej pociechy powinien być dokonany w sposób przemyślany, gdyż przez pierwszych kilka tygodni niemowlę spędza większość czasu na śnie. Komfortowy i spokojny sen może pomóc zapewnić odpowiednio dobrany becik niemowlęcy, a jego wygląd może stać się ozdobą pokoiku dziecka.