Jak rozwiązać problem z brakiem kanalizacji?

Brak dostępu do kanalizacji jest dla właściciela działki budowlanej olbrzymim problemem. Chcąc budować swój dom na działce budowlanej, musi on szybko znaleźć alternatywne rozwiązanie dla swojego problemu. Jednym ze sposobów na rozwiązanie problemu, jest możliwość budowy szamba przydomowego. Jak kształtują się ceny za szambo betonowe oraz ekologiczne?

Cena za szambo z betonu oraz ekologiczne

szamba betonowe ekologiczne cenyNie mając możliwości podłączenia do kanalizacji, warto wybudować pod domem odpowiednie szambo. Istnieje tutaj kilka sposobów na przydomowy odpływ ścieków. Jednym z nich jest przydomowa oczyszczalnia ścieków, która będzie skutecznie nasze ścieki gromadzić i oczyszczać. To rozwiązanie jednak wiąże się z dużymi kosztami. Zdecydowanie taniej dla nas będzie zakupić zbiornik na szambo betonowe lub ekologiczne. Różnica między oba rozwiązaniami jest cenowo niewielka. Wszystkie szamba betonowe ekologiczne ceny posiadają podobne. Uzależnione one są od pojemności szamba oraz jego wymiarów. Jeśli jednak zwracamy mocno uwagę na cenę, to szambo betonowe wyjdzie nam taniej. Jednak w przypadku gdy wybierzemy zbiornik z tworzywa sztucznego na szambo ekologiczne, wówczas proces montażu odbędzie się znacznie sprawniej. Jest to spowodowane faktem, iż szambo ekologiczne jest znacznie lżejsze niż betonowe. W przypadku szamba betonowego, proces montażu jest dłuższy i trzeba pamiętać o tym, by dojazd na posesję był utwardzony.

Budując przydomowe szambo, niezależnie czy będzie ono betonowe lub ekologiczne, powinniśmy na ten cel, w najtańszej wersji przeznaczyć minimum pięć tysięcy złotych. Jednak cena ta łatwo może ulec zwiększeniu, szczególnie w przypadku jeśli posiadamy liczną rodzinę. Wówczas ilość ścieków będzie zdecydowanie większa, co wiąże się z potrzebą na większe szambo.