kret

Jak pozbyć się kreta gdy niszczy trawnik?

Krety to zwierzęta wyglądające naprawdę słodko i niewinnie i zazwyczaj kojarzą się nam z bohaterem czeskiej znanej nam wszystkim bajki. Niektórzy chcą wiedzieć jak pozbyć się kreta.

Jak pozbyć się kreta?

kretSą to zwierzęta, które lubią przebywać w dość żyznych i wilgotnych glebach. Nie przepadają natomiast za glebami o wysokim poziomie wód gruntowych oraz suchymi. Dlatego także bardzo chętnie zamieszkują nasze ogrody i miejsca w okolicy domu, gdzie rośnie trawa. Należy pamiętać, że kret jest zwierzęciem chronionym i niszczenie populacji jest możliwe tylko wtedy, kiedy występuje naprawdę silny problem w tym względzie. Na szczęście można zastosować pewnego rodzaju odstraszacz kretów, który nie sprawi, że zwierzęta zginą, a jedynie przeniosą się one gdzie indziej. Co może pomóc? Chodzi o produkt, jakim jest siatka na krety. Jej zastosowanie i montaż jest bardzo łatwy, ale najlepiej zaplanować to przed zasianiem trawnika, trzeba bowiem ją umieścić na pewnej głębokości pod nim. To nie jest pułapka na kredyt, która je zabija, dlatego jest rozwiązaniem ekologicznym i humanitarnym, szanującym tryb życia tego małego szkodnika. Ten odstraszacz kretów sprawi, że przeniosą się one po prostu w inne miejsce. Siatka przeciw kretom nie pozwoli im bowiem wydostać się na powietrze i budować kopców niszczących nasz trawnik. Jeżeli więc zastanawiasz się jak pozbyć się kreta biorąc pod uwagę to, że ogólnie jest to też pożyteczne zwierzę, wystarczy kupić siatkę i ją zamontować. jak to się robi? Wystarczy zdjąć wierzchnią warstwę gleby i rozłożyć produkt, następnie przykrzyć ziemią ponownie. tej wierzchniej warstwy ma być tyle, by trawa mogła się rozwijać. Przed położeniem jej na siatkę można ją także nieco użyźnić. W roku, w którym zastosujemy to dobre i proste rozwiązanie, możemy być pewni, że na wiosnę nie pojawią się na trawniku burzące jego wygląd i utrudniające koszenie trawy kopce. Do zamontowania siatki także nie trzeba mieć specjalnych kwalifikacji.

Z łatwością można zrobić to samemu lub z pomocą drugiej osoby, ewentualnie szukając filmików instruktażowych w sieci o tym jak pozbyć się kreta?