Meble antyczne

Jak dobierać meble antyczne?

Każdy człowiek ma swój indywidualny gust. Gdy jednym podoba się minimalizm i styl bardzo nowoczesny, drudzy do swoich salonów i sypialni wybierają tradycyjne meble, które na przykład są pamiątką rodzinną przekazywaną w posagu. Jeżeli preferujemy ten drugi kierunek, to mamy równie duży wybór i wiele ciekawych inspiracji z których możemy skorzystać. Wbrew pozorom salony meblowe i projektanci mebli zajmują się tworzeniem nie tylko modernistycznych aranżacji.

Meble antyczne odgrywają duże znaczenie w nowoczesnym designie. Urządzając w tym stylu cały dom, czy chociażby jedno pomieszczenie należy mieć na uwadze dobór wszystkich gadżetów.

Meble antyczneJeżeli chodzi o meble antyczne, to przeważnie są one sprzedawane w pojedynczych egzemplarzach. Rzadko kiedy można trafić na cały zestaw pochodzący z tej samej kolekcji. Niemniej jednak komody, stoły i krzesła pochodzące z tej samej epoki są na tyle do siebie podobne, że możne je łatwo skompletować. Przede wszystkim należy zwracać uwagę na kolor oraz na charakterystyczne wzory. Jeżeli na przykład mamy już stół z fikuśnymi nogami, to krzesła i pozostałe meble ludwikowskie także powinny się tym charakteryzować. Znalezienie jednego wspólnego elementu, to bardzo dobry pomysł, który pomoże nam zachować spójność stylizacji. Tradycyjne meble antyczne, szczególnie z minionej epoki, dobrze wyglądają w pomieszczeniach w których przeważają beże, biele i brązy. Szafy, kredensy i komody są w sobie na tyle ozdobne, że nie powinno się ich przytłaczać zbyt intensywnymi kolorami. Barwy mają być tylko tłem dla mebli.

Jeżeli mamy tak urządzony salon, to musimy także zwracać uwagę na dekoracje okien. Przy ludwikowskiej komodzie, stole i krzesłach nie wypada w oknach powiesić nowoczesnych żaluzji. Bardziej sprawdzą się tradycyjne firany i zasłony. Należy je dopasować pod względem kolorystycznym. Nie wszystkie aranżacje okien będą współgrały z ciężkimi meblami. Dobór rolet i firan, to prawdziwe wyzwanie. Chodzi o to, żeby wszystko do siebie pasowało i jednocześnie spełniało swoją funkcję.