diamenty

Ile kosztują diamenty?

Od dwóch lat pracuję w zakładzie jubilerskim. W tym czasie zdążyłam całkiem dobrze poznać rynek, dostępne na nim produkty oraz potrzeby i marzenia klientów. Na co dzień sprzedajemy naprawdę różny asortyment.

Diamenty są drogie

diamentyDużym zainteresowaniem cieszą się pierścionki zaręczynowe i obrączki, zwłaszcza w sezonie zimowym, ponieważ najpopularniejszym terminem na wzięcie ślubu jest wiosna i lato. Oprócz tego sprzedajemy oczywiście inne – mniej lub bardziej klasyczne – ozdoby, zegarki czy spinki do mankietów. Po czasie, w którym królują obrączki nastaje duży popyt na medaliki oraz zegarki dla dzięki, które zazwyczaj stanowią prezent na Pierwszą komunię. Oczywiście czasy się zmieniły i można z łatwością zauważyć, że obecnie kupujemy znacznie bardziej wartościowe prezenty niż kiedyś. Ładny medalik z łatwością kupimy za około sto złotych. Jeśli jednak chodzi o zegarek, to tutaj ceny wahają się od dwustu do nawet tysiąca. Sądzę, że na tle innych wrocławskich sklepów jubilerskich jesteśmy dosyć wszechstronnym zakładem, który oferuje asortyment zarówno dla osób wybrednych, szukających czegoś oryginalnego, jak i tych o ograniczonym budżecie. Najtaniej można kupić drobne srebrne zawieszki, delikatne pierścionki i małe kolczyki na wkrętki. W podobnych cenach utrzymują się ozdoby ze stali szlachetnej, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Najdroższe jest oczywiście złoty i kamienie szlachetne, takie jak rekomendowany przez wielu diamenty we Wrocławiu. Na szczęście wrocławska klientela jest zróżnicowana, dzięki czemu nie mamy problemu z dopasowaniem asortymentu pod konkretnego klienta.

Do tej pory możliwa była u nas także naprawa biżuterii, jednak zdecydowaliśmy się z niej zrezygnować. Przede wszystkim spotykała się z niewielkim zainteresowaniem, znacznie bardziej intratny okazał się skup starej biżuterii.