Gumy do wszywania

 

Naprawiając lub szyjąc jakąś część naszej odzieży, która wymaga wszycia gumki, warto wiedzieć, jakiego rodzaju gumy odzieżowej użyć, by nasza praca osiągnęła spodziewany efekt. Dzięki taśmom elastycznym możemy pomarszczyć materiał, uszyć spódnicę z falbanami, a nawet samodzielnie uszyć pokrowce do auta.

Gumy dziane i ich zastosowanie

guma dzianaJeżeli  naszym zadaniem jest wszycie gumy np do dziecięcych spodenek, przerobienie spódnicy lub naprawa ściągacza, najlepszym wyborem, aby wykonać zadanie będzie guma dziana, która ma szerokie zastosowanie w odzieży codziennego użytku jak dresy, bielizna osobista, bluzy, ściągacze. Jest ona najbardziej elastyczna.  Tego typu guma jest wykonana z  lateksu oraz poliestru oraz charakteryzuje się doskonałą trwałością i rozciągliwością. Oferowana przez producentów tego typu taśma do odzieży wytrzymuje wielokrotne rozciąganie i za każdym razem wraca do swoich pierwotnych rozmiarów.Wspomniana guma dziana, jest najpopularniejszą taśmą wśród innych rodzajów gum, które stosuje się w różnych branżach. Mówiąc o zastosowaniu takiej gumy trzeba zaznaczyć, że stosować ją można w przemyśle odzieżowym, bhp, ortopedycznym, meblowym, kaletniczym a nawet w przemyśle tapicerskim. Jest używana przy produkcji odzieży dziecięcej, odzieży roboczej, ochronnej, sportowej,  a także stabilizatorów ortopedycznych i prześcieradeł oraz pokrowców na fotele samochodowe. Jest również używana jako tak zwana guma wciągowa.

Taśma elastyczna, jaką jest guma dziana, zapewni szybkie naprawienie uszkodzonej odzieży, samodzielne uszycie własnego projektu, który wymaga wszycia takiej gumy. Nie jest materiałem bardzo wymagającym , dlatego nawet osoba o małym doświadczeniu krawieckim powinna poradzić sobie z jej wszyciem w konkretną rzecz.