aparat słuchowy

Głośne słuchanie muzyki

O tym, że hałas ma zły wpływ na nasz słuch, wiadomo już od dawna. Niestety niewiele robimy, aby wyeliminować ten czynnik. Oglądanie telewizji i słuchanie muzyki na głośnikach ustawionych na maksymalną głośność ma bardzo negatywny wpływ na nasz słuch.

aparat słuchowyChociaż słuchanie muzyki ustawionej na maksymalną głośność jest niebezpieczne dla naszego słuchu, to w rzeczywistości najwięcej szkody mogą spowodować słuchawki, a dokładniej głośne, regularne słuchanie muzyki na słuchawkach. Chociaż producenci słuchawek zapewniają, że ich produkty mają przeciwdziałać utracie słuchu, to w rzeczywistości nie mają one takich właściwości. Aby długo cieszyć się dobrym słuchem nie należy długo przebywać w głośnym otoczeniu, ale wiadomo, że nie jest to proste. Każdego dnia nie tylko słuchamy muzyki, czy oglądamy telewizję, ale otacza nas bardzo głośny świat. Samochody, tramwaje, pociągi, w pracy maszyny, w sklepie pełno ludzi. Ilość decybeli przekracza normy. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób ma problemy ze słyszeniem i musi udać się na badanie słuchu. Jest to jedyny sposób, aby zdiagnozować pacjenta z objawem nie dosłyszenia. Początkowo aparat nie będzie potrzebny, jednak z wiekiem słuch bardzo się pogarsza i taki sprzęt może być niezbędny, aby funkcjonowanie w świecie było możliwe. Niedosłyszenie to przede wszystkim kwestia hałasu. Nie można też zapominać, że zbyt duży hałas może spowodować pęknięcie bębenków w uszach. Ważne jest również to, że bardzo lekceważymy ten problem. Wydaje się nam, że telewizor jest ustawiony zbyt cicho, słuchawki się psują, a do tego wszystkiego ludzie po prostu mówią zbyt cicho.

Niestety nie jest to kwestia cichego mówienia i złych głośników lub po prostu pogarszającego się słuchu, co trzeba niezwłocznie naprawić. A czy istnieje na to sposób. Przede wszystkim należy spędzać więcej czasu w cichych miejscach, ograniczać słuchanie głośnej muzyki. Czasem jest to bardzo trudne. Z wiekiem ten problem będzie się pogłębiał i ostatecznością może okazać się zakupienie aparaty słuchowe.