Gładka skóra pięt dzięki frezom

 

Stopy to ta część naszego ciała, której odsłonięcie może powodować pewien dyskomfort. Jest to szczególnie zauważalne w okresie letnim. Ty również należysz do osób, które borykają się z problemami stóp? Całe szczęście istnieje na nie rozwiązanie. Martwy, zrogowaciały naskórek pięt może zostać w szybki sposób usunięty przy użyciu frezarki. 

Wybór odpowiedniego frezu do pięt

jaki frez do piętGładka skóra pięt jest marzeniem wielu z nas. Szczególnie dotyczy to osób, od których praca wymaga ciągłego pośpiechu i bycia na nogach. Wówczas pękające stopy czy zrogowacenia stają się codziennością. Najskuteczniejszą metodą walki z nimi jest oddane stóp w ręce kosmetyczki bądź podologa. To właśnie z ich pomocą możesz na zawsze zapomnieć o problemach ze stopami. Podczas zabiegu wykorzystywany jest odpowiedni frez – zastanawiasz się pewnie jaki frez do pięt znowu? Co to właściwie jest? Frezarki to urządzenia, które wykorzystują specjalne nakładki mające na celu usunięcie martwego naskórka. Główny podział frezów dotyczy zastosowania. Możemy spotkać się z frezami do pięt, skórek oraz paznokci. W przypadku frezów do pięt zwykle mamy do czynienia z większą gradacją. To właśnie na tej części stopy mamy bowiem do czynienia z trudniejszym do usunięcia naskórkiem. Możemy więc spotkać frezy stalowe, diamentowe, kamienne czy też z węglika spiekanego. To właśnie te ostatnie wykonane są z najtwardszych materiałów, dostępnych na rynku. Są jednak polecane wyłącznie osobom z wieloletnim doświadczeniem.

Usuwanie martwego naskórka możemy wykonać samodzielnie w zaciszu własnego domu. W tym celu będziemy jednak potrzebować odpowiedniego urządzenia – frezarki oraz dostosowanych do zadania frezów. Jeśli jesteś zainteresowany samodzielnym wykonaniem tego zabiegu w internecie odnajdziesz wiele sklepów z dedykowanym sprzętem.