lampy

Drewno w nowoczesnym wnętrzu

Nowoczesne wnętrza charakteryzuje minimalizm oraz prostota. Główną zasadą urządzania współczesnych domów jest łączenie różnych faktur, materiałów i wzorów. Drewno nadal cieszy się dużą popularnością i z powodzeniem wykorzystuje się je w nowoczesnych aranżacjach. Jest to materiał trwały, a zarazem bardzo uniwersalny, który pasuje do każdego wnętrza, w zasadzie niezależnie od jego stylu.

lampyDrewno najlepiej łączyć ze szkłem albo metalem. Dobrze wygląda także w duecie z betonem, który bardzo często pojawia się we wnętrzach minimalistycznych. Nowym trendem jest pojawienie się starego drewna w bardzo nowoczesnych aranżacjach. Okazuje się, że stare deski z rozbiórki domu czy stodoły, świetnie nadadzą się jako element dekoracyjny. Takie rozwiązania są docenianie nie tylko ze względu na świetny wygląd materiału, ale również za to, że jest on niezwykle trwały, a więc może nam służyć przez kolejnych kilkanaście lat. Poza tym drewno z łatwością można poddać renowacji i w prosty sposób całkowicie odmienić jego wygląd. Odpowiednio zabezpieczone ma szansę przetrwać nawet kilka dekad. To dobry pomysł szczególnie w surowych, minimalistycznych wnętrzach – dzięki drewnianym dodatkom pomieszczenie robi się bardziej przytulne, ale nie traci stylu. Warto zwrócić uwagę także na drewniane lampy podłogowe, które nie tylko świetnie wyglądają, ale mają też bardzo przydatną funkcję, bo pochłaniają wilgoć. Oświetlenie to jeden z ważniejszych elementów podczas urządzania domu. Lampy podłogowe nowoczesne wykonane ze starego drewna mają historię, poza tym są ekologiczne. Drewna nie może zabraknąć też w ogrodzie – oprócz takiego wyposażenia jak lampy ogrodowe na energię słoneczną, nie można zapomnieć o drewnianych, solidnych donicach i lampionach.

Grunt to zachować umiar oraz trzymać porządek, czyste wnętrze nie może zawierać zbędnych bibelotów. Każda rzecz powinna mieć swoje miejsce. Warto stawiać na jasne kolory ścian, można zdecydować się na ponadczasową biel lub odcienie beżu, które sprawią, że dom będzie jeszcze bardziej przytulny.