Dobre strony wkładek ortopedycznych

 

Od zawsze lubiłem sport, zwłaszcza ćwiczenia aerobowe, ćwiczenia cardio. W szczególności upodobałem sobie bieganie. Bieganie to moja pasja, bez której nie potrafiłbym żyć, nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez spełniania się w moim hobby, jakim jest właśnie bieganie. Niestety do niedawna moja pasja sprawiała mi niemałe problemy.

Korzyści płynące ze stosowania wkładek ortopedycznych

wkładki ortopedyczne na wymiarBieganie to aktywność, która pozwala ukształtować i utrzymywać wysoki poziom wydolności i wytrzymałości. Sam sport jest świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu oraz na kształtowanie korzystnych nawyków życiowych. Niestety jednak bieganie angażuje nogi do ciężkiej i intensywnej pracy, którą wykonuje się niemal nieustannie w trakcie biegu. Kilka tygodni temu podczas podbiegu naciągnąłem i naderwałem mięsień strzałkowy długi prawej nogi. Mimo tego, że uszkodzenie nastąpiło na poziomie podudzia, ból w trakcie biegania najczęściej pojawiał się w okolicy środka podeszwy stopy. Okazało się, że mięsień strzałkowy podtrzymuje łuk stopy, a jego naderwanie spowodowało opuszczenie tego łuku. Fizjoterapeuta zalecił mi stosowanie wkładek ortopedycznych. Teraz, po pewnym czasie ich używania, mogę stwierdzić, że wkładki ortopedyczne na wymiar to najlepszy wynalazek, z jakim miałem do czynienia. Dzięki nim nadal mogę biegać, mogę realizować się w swojej pasji, zapominając o bólu, który był efektem kontuzji. Szczerze polecam te wkładki każdemu sportowcowi, który miał kontuzję kończyn dolnych.

Dzięki temu, że wkładki są konstruowane na wymiar, mogą się idealnie dopasować do stopy oraz do buta. Jest to szczególnie ważne, zwłaszcza w aktywności, jaką jest bieganie, ponieważ w bucie nie powinno być zbyt dużego luzu, a jednocześnie nie powinien on uciskać stopy.