Dlaczego warto używać wacików wielorazowych?

Hej! W dzisiejszym poście opowiem wam o jednym z wielu sposobów na wprowadzenie ekologicznych rozwiązań do codziennej pielęgnacji. Fajnym pomysłem jest zamienienie zwykłych jednorazowych płatków kosmetycznych na wielorazowe waciki, które wprowadza do swojej oferty coraz więcej firm. Z nimi demakijaż jest nie tylko niezwykle prosty, ale i ekologiczny.

Płatki wielorazowe to ekologiczne i funkcjonalne rozwiązanie

waciki wielorazowePłatki kosmetyczny używa się najczęściej do makijażu – w trakcie jednego zmywania produktów wykorzystuje się czasem ich kilka sztuk. Tymczasem kupując waciki wielorazowe możemy być pewni, że jeden taki wacik starczy nam na nawet trzy miesiące użytkowania. Wielorazowe płatki kosmetyczne mają wiele zalet i są zdecydowanie wydajniejsze od zwykłych wacików. Oprócz tego, takie materiałowe waciki nie pozostawiają na skórze włókien, co często zdarza się w przypadku wacików jednorazowych. Decydując się na zakup wacików wielorazowych najlepiej kupić je w dużym zestawie – dzięki temu będziemy mieli płatki zawsze pod ręką. Po użyciu wystarczy wyprać je w pralce, ja piorę je z ręcznikami albo delikatnymi bluzkami. Wielorazowe płatki lubię nie tylko ze względów ekologicznych. Bardzo lubię to, że można kupić waciki wykonane z materiału, który przy okazji robi też delikatny peeling. Takie płatki dokładnie oczyszczają twarz z każdego produktu.

Mam nadzieję, że informacje zawarte w moim krótkim poście będą dla was użyteczne. Jeżeli udało mi się przekonać choć jedną osobę do kupna wacików wielorazowych, to będę bardzo szczęśliwa. Każde ekologiczne rozwiązanie, z którego zaczynamy korzystać jest to dobry wybór i pomaga w walce o lepsze jutro naszej planety. Warto więc zastanowić się, co możemy zmienić na lepsze w swojej pielęgnacji.