odzież robocza

Dlaczego warto skorzystać z zewnętrznego szkolenia bhp?

Każdy pracodawca jest zobowiązany do przeprowadzenia szkolenia bhp. Wymóg ten zawarty jest w kodeksie pracy. Aby przeprowadzić takie szkolenie, pracodawca ma na dobrą sprawę dwa sensowne wyjścia.

Szkolenie bhp organizowane przez zewnętrzną firmę pozwoli na przekazanie pracownikom istotnych informacji, w tym o taniej odzieży roboczej niezbędnej na ich stanowiskach

odzież roboczaMoże zatrudnić w firmie na etacie wykwalifikowanego w sprawach bhp specjalisty lub zdecydować się na outsourcing czyli wynajęcie firmy zajmującej się przeprowadzaniem tego typu szkoleń. Które rozwiązanie jest lepsze dla pracodawcy? Zdecydowanie to drugie, aczkolwiek nie zawsze jest ono do końca możliwe. Jest to regulowane również przez kodeks pracy. Jeżeli w firmie zatrudnionych jest więcej niż 100 pracowników, to firma musi utworzyć struktury bezpieczeństwa i zatrudnić specjalistę bhp co najmniej na ¼ lub 1/8 etatu. Firm zatrudniających mniej niż 100 pracowników jest jednak w naszym kraju zdecydowanie mniej, dlatego przedsiębiorcy bardzo często korzystają z zewnętrznych usług, ponieważ takie rozwiązanie jest o wiele bardziej opłacalne. Dzięki takiemu działaniu pracodawca może zyskać, gdyż będzie on płacił za usługi pracownika bhp tylko wtedy kiedy będzie on faktycznie potrzebny. Szkolenia trzeba przeprowadzać jedynie przy zatrudnianiu nowego pracownika, a następnie trzeba je okresowo powtarzać. Zatrudnienie specjalisty od bhp to nie tylko koszty związane z jego wynagrodzeniem, ale także z utworzeniem odpowiedniej struktury w firmie i tania odzież robocza. Dla takiego pracownika trzeba wyposażyć miejsce pracy w komputer oraz we wszelkiego rodzaju materiały dzięki którym będzie on mógł te szkolenia przeprowadzać, czyli będą to między innymi programy komputerowe oraz książki.

Łatwiej jednak będzie zatrudnić zewnętrzną firmę, która opowie że do bezpiecznego wykonywania pracy niezbędna jest odzież robocza, buty robocze urgent oraz rękawice robocze. W Częstochowie znajdziemy wiele firm oferujących przeprowadzanie takich szkoleń na najwyższym poziomie.