Darmowe programy do samodzielnego rozliczenia podatku

 

W jaki sposób najłatwiej rozliczyć się z podatku należnego za poprzedni rok? Oczywiście z pomocą programu komputerowego, który poprowadzi nas w tych obliczeniach krok po kroku. Najlepsze programy do rozliczeń pit są oczywiście całkowicie darmowe. Każdy taki program ma jednak zaprogramowaną organizację pożytku publicznego, na którą można przekazać jeden procent podatku.

Programy prowadzą nas krok po kroku

program do rozliczania podatkuSamodzielne rozliczenie swojego podatku jest tak proste, że naprawdę nie ma się w ogóle czego obawiać. Wystarczy jedynie ogarniać obsługę komputera i naprawdę nie trzeba być księgowym, żeby samemu rozliczyć swój podatek. Każdy program do rozliczania podatku jest tak prosty w obsłudze i intuicyjny, że wprowadzenie danych i rozliczenie roku podatkowego trwa dosłownie niespełna godzinę. I to w opcji bardzo wolnego wprowadzania wszystkich danych. Programy działają na zasadzie kreatora prowadzącego użytkownika krok po kroku. Cały czas dokładnie widzimy, które dane z pita od pracodawcy mamy wprowadzić. Tylko trzeba pamiętać, że zanim przystąpi się do rozliczania podatku to trzeba mieć wszystkie pity od pracodawcy lub pracodawców. A kiedy już wprowadzimy wszystkie dane w programie do rozliczeń to na koniec pojawi nam się możliwość wydrukowania dokumentu według obowiązującego urzędowo wzoru. Pit z rozliczeniem można wysłać elektronicznie albo dostarczyć go osobiście do urzędu skarbowego.

Dzisiaj wszystkie urzędy skarbowe preferują elektroniczne wysłanie pita. Jest to nawet promowane możliwością szybszego uzyskania zwrotu w przypadku nadpłaty podatku. Każdy program do rozliczeń umożliwia wysłanie pita elektronicznie, ale potrzebny jest do tego tak zwany profil zaufany. Wszystkie programy są darmowe, ale warto pamiętać o przekazaniu za ich pomocą jednego procenta podatku.