ekogroszek

Czym można palić w piecu

Każdy właściciel domku jednorodzinnego staje się przed dylematem czym palić w piecu. Węgiel, ekogorszek, który sprzedawany jest jako ekogroszek paczkowany, drewno, pellet to najczęściej wykorzystywane obecnie materiały do ogrzania domu.

Ekogroszek workowany najlepszym opałem

ekogroszekPrzyjrzyjmy im się bliżej i sprawdźmy, który z nich sprawdza się najlepiej. Wiele osób zapyta na czym oparty jest podział na legalne paliwa oraz te, którymi palić nie wolno. Wszystkie dozwolone przez polskie prawi paliwa nie wydzielają na skutek spalania substancji toksycznych. Mogą one być szkodliwe i niekoniecznie dobre dla naszego zdrowia, ale żadna z nich nas nie otruje. Inaczej jest w przypadku na przykład tworzyw sztucznych, których spalanie zawsze związane jest z uwalnianiem do atmosfery bardzo szkodliwych substancji. Wdychanie ich przez dłuższy czas z pewnością skończy się dla nas źle. Warto dodać, że palenie w piecu takimi materiały jest bardzo surowo karane. Niestety, bardzo rzadko spotykamy się z tym, aby ktoś kontrolował czym palimy w piecu. W efekcie bardzo dużo osób decyduje się po prostu na trucie siebie i swoich sąsiadów. Węgiel jest paliwem wykorzystywanym najczęściej. Wiele osób uważa, że jest najbardziej energetyczny. Z całą pewnością palenie węglem nie kosztuje zbyt dużo, co uznawane jest za jeden z większych atutów.

Trzeba jednak pamiętać, że po spaleniu węgla zostanie nam całkiem sporo popiołu, który trzeba odpowiednie zutylizować. Zabronione jest wysypywanie popiołu w miejscach publicznych, co jednak mimo zakazu niektórzy decydują się robić.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie:http://energoret.pl/energoret-ekogroszek/