czarter jachtów

Czarter jachtów bez patentu żeglarza jachtowego

W dzisiejszych czas żegluga śródlądowa jest bardzo popularną, letnią formą spędzania wolnego czasu. Szczególnie młodzi ludzie cenią sobie wyjazdy na mazury, gdzie mogą bez przeszkód pływać na luksusowych jachtach czarterowych. Koszty takich wyjazdów bowiem są zdecydowanie niższe niż jeszcze kilkanaście lat temu.

Czarter jachtów na Mazurach

czarter jachtówWszystko dlatego, że konkurencja w tym regionie zdecydowanie wzrosła. Przedsiębiorcy musieli więc rozszerzyć swoją ofertę i obniżyć ceny, aby przyciągnąć nowych klientów. Największym problemem przy takim wyjeździe jest jednak to, że trzeba posiadać patent żeglarza jachtowego, lub wyższego stopnia uprawnienia, aby wypożyczyć jacht. Żaden czarter na Mazurach nie wynajmie swojej jednostki żaglowej komuś, kto nie posiada takiego potwierdzenia swoich umiejętności. Istnieje bowiem w taki przypadku zbyt duże ryzyko, że jacht zostanie przez nich uszkodzony, a to oczywiście będzie nieopłacalne. Jednak żaden czarter jachtów nie zamknąłby przed sobą drogi do tak szerokiego grona klientów. Oferują oni im więc dwie opcje na wynajem jachtów na mazurach. Jeżeli komuś zależy na ożaglowanej jednostce, to może taką popływać, ale tylko wtedy jeżeli dodatkowo zabierze ze sobą doświadczonego sternika. Taki profesjonalista, oczywiście sporo kosztuje i ogranicza prywatność na jachcie, jednak jest to obowiązkowe.

Drugą opcją jest wypożyczenie jachtu, który żagli nie posiada. Głównym źródłem napędu jest w takiej jednostce silnik spalinowy o zbilansowanej mocy. Nim już może pływać każdy dorosły człowiek, nawet bez żadnych uprawnień na takie jednostki.