Soczewki kontaktowe

Co trzeba wiedzieć o okularach i soczewkach

W dzisiejszych czasach w związku z wszechobecnymi komputerami oraz coraz lepszymi technikami diagnostycznymi, u bardzo dużej ilości osób wykrywa się wadę wzroku. Być może dla niektórych wcale nie jest to szokiem, ponieważ pamiętają, że już w dzieciństwie mieli problem z odczytaniem na tablicy słów napisanych przez nauczyciela, lecz wstydzili się powiedzieć o tym rodzicom.

Co należy wiedzieć wybierając okulary i soczewki?

Soczewki kontaktoweByć może podczas jazdy na rowerze mieli trudności z dostrzeżeniem pojedynczych kamyków leżących na ziemi albo podczas wizyty w kinie nie byli w stanie przeczytać napisów, które wyświetlane były na ekranie. Dawniej osoby noszące okulary były w pewnym sensie napiętnowane, gdyż ciężkie oprawki zawierające grube szkła nie dodawały im uroku wykluczały natomiast z wielu zabaw i gier. Dzieci były wytykane palcami przez rówieśników ze względu na nieładnie wyglądające grube oprawki, które niejednokrotnie szpeciły wygląd całej twarzy naszej pociechy. Nie wspominając już o tym, jak niewygodnie się je nosiło – prawie każdy miał odgnieciony na nosie ślad. Dziś na całe szczęście uległo to już zmianie. Do wyboru mamy całą masę zarówno okularów jak i szkieł kontaktowych. Decydując się na te pierwsze, możemy dopasować do kształtu twarzy i koloru oczy oprawki tak, by każdy był zdania, że w okularach wyglądamy znacznie lepiej niż bez nich. Gdy zdecydujemy się na soczewki, okulista z całą pewnością poinformuje nas o szerokiej gamie produktów, wśród których możemy dokonać wyboru. Jeśli na przykład jesteśmy osobami, które dużo czasu spędzają przy ekranie komputera, gdyż tego wymaga od nas praca bądź hobby, powinniśmy rozważyć opcję zakupu szkieł, które dodatkowo nawilżą nasze oko. Na uwagę zasługują soczewki z serii acuvue oasys o wyjątkowo gładkiej, silikonowo-hydrożelowej powłoce, a także air optyx aqua, tworzące na naszym oku jedwabistą błonę, zapewniającą stałe nawilżenie.

Jeśli natomiast chcemy zaszaleć i z dnia na dzień zmienić swój kolor oczu, należy sięgnąć po soczewki z serii freshlook dimensions – na pewno tego nie pożałujemy.