busy z Polski do Holandii

Bus czy samolot – który środek lokomocji wybrać?

Polacy coraz więcej podróżują. Od czasu wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej wiele się zmieniło. Podróże przestały wiązać się ze skomplikowanymi formalnościami. Na przestrzeni ostatnich lat spadły również koszty podróży. Pojawiły się tanie linie lotnicze, które oferują ekonomiczne bilety o wiele tańsze od tych proponowanych przeze linie regularne. Do wielu krajów UE możemy również dotrzeć kursowymi busami, które jeżdżą na stałych trasach. Przewoźnicy proponują busy do Holandii, Danii, Niemiec czy Belgii. Bez problemu na rynku znajdziemy również busy do Włoch. Który środek lokomocji warto wybrać?

Busy z Polski do Holandii

Zarówno podróże samolotem, jak i podróże busem mają swoje wady i zalety. Wiele zależy więc od tego, gdzie jedziemy, na czym najbardziej nam zależy, jaki przewidujemy budżet na podróż.busy z Polski do Holandii
Z busów najczęściej korzystają osoby, które wyjeżdżają do pracy. Busy do Niemiec mogą stać się wygodnym środkiem lokomocji dla osób pracujących u naszych zachodnich sąsiadów, które chcą odwiedzać rodzinę w Polsce. Odległość do pokonania nie jest bardzo duża, dlatego podróż nie powinna okazać się męcząca. Z tego środka lokomocji korzysta więc wiele osób przyjeżdżających do rodzin na wszystkie święta. Plusem jest także to, że praktycznie w każdym regionie, powinniśmy, bez problemu, znaleźć przewoźnika proponującego przewozy międzynarodowe. Busy z Polski do Holandii czy innych miejscowości są dość wygodne. Warto także zwrócić uwagę na to, że samo określenie „busy” w zasadzie staje się umowne. Większość firm przewozowych, trasy międzynarodowe obsługuje dużymi, komfortowymi autokarami. Posiadają one przestronne bagażniki, co pozwala wygodnie zabrać ze sobą nawet kilka walizek czy toreb podróżnych. W tanich liniach lotniczych za nadbagaż trzeba zaś dodatkowo zapłacić. Busy z Belgii i innych krajów europejskich mogą więc okazać się wygodnym i ekonomicznym środkiem lokomocji.
Podróż samolotem jest dużo szybsza niż busem. Dlatego osoby, które cierpią na chorobę lokomocyjną, raczej nie powinny decydować się na bus. Kilkadziesiąt godzin może bowiem okazać się dla nich bardzo męczące.