zabiegi na ciało

Botox czy kremy przeciwzmarszczkowe?

Większość z nas boi się starzenia się i tego jak będą wyglądali za dziesięć, dwadzieścia, czy pięćdziesiąt lat. Nie chcą mieć zbędnych kilogramów, nie chcą wyglądać źle, nie chcą mieć obwisłej i nienapiętej skóry.

Zabiegi na ciało są o wiele skuteczniejsze niż stosowanie ton kosmetyków

zabiegi na ciałoAle przede wszystkim nie chcą mieć zmarszczek. To najbardziej widoczna oznaka starzenia się. Nawet zmarszczki mimiczne, czyli takie, które powstają od uśmiechania się, marszczenia brwi, nie są pożądane, mimo iż są całkowicie normalne i naturalne. Coraz częściej wybieramy nie tylko zabiegi na ciało w bydgoszczy, takie jak maseczki nawilżające czy peelingi złuszczające, ale także sięgamy po coraz bardziej inwazyjne metody. Czy takie rozwiązanie jest najlepsze? Czy warto sięgać po botox skoro mamy coraz lepsze kremy przeciwzmarszczkowe, które pomagają nam utrzymać młody wygląd? To na pewno zależy od tego, w jakim stanie jest nasza twarz, jak głębokie są zmarszczki, w jakim jesteśmy wieku. Czasem chirurgia plastyczna nie jest konieczna, bo wystarczy nam medycyna estetyczna w Bydgoszczy. Osobom około trzydziestki zaleca się raczej stosowanie zabiegów na twarz i dobrych kremów, potem możemy sięgnąć po botox, a dopiero na koniec na medycynę estetyczną. Po co wybierać bardzo zaawansowane metody, które nie tylko są droższe, ale także mają większy wpływ na nasz wygląd, czyli trwały. Takie zabiegi, podobnie jak zabiegi na twarz muszą być powtarzane, żeby utrzymać ich efekt. W przeciwnym razie po kilku tygodniach lub miesiącach znowu wrócimy do punktu wyjścia. Medycyna estetyczna ma to do siebie, że jeśli raz zacznie się z niej korzystać, to czasem nie tylko chcemy z niej korzystać, bo podoba się nam nasz wygląd, ale także musimy z nich korzystać, bo nasza skóra inaczej się ,,układa”, inaczej wygląda i nie starzeje się w sposób naturalny.

Zatem lepiej jest zacząć od kremów przeciwzmarszczkowych i zabiegów na twarz i ewentualnie stopniowo przechodzić do bardziej zaawansowanych zabiegów.